UWAGA!

Nie będzie kolejnej inwestycji na stadionie?

 
Elbląg, Nie będzie kolejnej inwestycji na stadionie?
(fot. MS, archwium portEl.pl)

Nikt nie przystąpił do drugiego już przetargu na przesunięcie płyty boiska na stadionie przy ul. Agrykola. Nie wiadomo jeszcze, czy miasto ogłosi kolejny przetarg, bo już w sierpniu rozpoczną się rozgrywki. Prace pokrzyżowałyby plany piłkarzom Olimpii.

Miasto szukało wykonawcy inwestycji od maja. W pierwszym przetargu zgłosiła się jedna firma, ale jej oferta była za droga. W drugim przetargu nie zgłosił się już nikt. - Postępowanie zostało unieważnione, trudno w tej chwili powiedzieć, czy odbędzie się w tej sprawie kolejny przetarg. Taką decyzję podejmie pan prezydent – powiedział nam Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Na prace na stadionie przy ul. Agrykola w budżecie miasta zapisano w tym roku 2,5 miliona złotych, dotychczas żadnych inwestycji nie wykonano. Jedną z nich miało być przesunięcie płyty boiska o 7 metrów, by uzyskać szerszy teren przy stalowych trybunach i przeprowadzić odwodnienie, a przy okazji spełnić wymogi przepisów PZPN. Zakres robót budowlanych obejmował także drenaż, przesunięcie bramek, ułożenie trawy i wykonanie dwóch zadaszonych wiat dla zawodników rezerwowych oraz pielęgnację trawy w okresie gwarancji. Firma, która wygrałaby przetarg, miała te prace wykonać w ciągu 30 dni.
       Brak chętnych w przetargu oznacza, że planowane prace raczej w tym roku nie zostaną przeprowadzone. Przeszkodą będzie z pewnością rozpoczynający się w sierpniu nowy sezon piłkarski, a potem zima, podczas której ciężko przeprowadzać inwestycje związane z murawą.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama