UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie chcę być prezydentem, ale może radnym?

Elbląg, Nie chcę być prezydentem, ale może radnym?
(fot. A)

Nie będę ubiegał się o kolejną kadencję przewodniczącego Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność” ani o fotel prezydenta miasta – oświadcza Mirosław Kozłowski. – Nie wykluczam jednak swojego startu w wyborach do Rady Miejskiej.

W przyszłym roku skończy się trzecia już kadencja Mirosława Kozłowskiego, jako szefa Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność”. Jednak już dziś zapewnia on, że nie będzie ubiegał się o kolejną.
     - Mam jeszcze ważne obowiązki do wykonania – mówi Mirosław Kozłowski. – Przede wszystkim chcę, by region elbląski został utrzymany. Nie podregion, bo to nie ta ranga. Nie chciałbym, by nasz związek został połączony z Olsztynem. Już reforma administracyjna kraju pokazała, że to nienajlepszy pomysł. 30 maja odbędzie się walny zjazd delegatów regionu i mam nadzieję, że wówczas zapadnie decyzja o utrzymaniu naszej struktury – dodaje. – Wówczas również przewodniczący komisji zakładowych „Solidarności” zdecydują, który z trzech kandydatów – tylu jest na chwilę obecną – zostanie wskazany na kandydata na mojego następcę. To będzie równoznaczne z rozpoczęciem jego kampanii wyborczej.
     Mirosław Kozłowski zapowiada, że będzie nadal pomagał związkowi, ale nie jako przewodniczący.
     Szef regionu „Solidarności” to nie jedyne stanowisko, z jakiego rezygnuje Kozłowski. Już złożył oświadczenie, że nie będzie pełnił funkcji prezesa Stowarzyszenia Rozwój i Praca Przyszłością Samorządu.
     - Ze względu na odpowiedzialność i priorytet związkowy nie mogę dalej pełnić tej funkcji – wyjaśnia. – Ograniczyłem się do przewodnictwa oraz utrzymania regionu „Solidarności”. Złożyłem rezygnację na ręce Zarządu Stowarzyszenia. Wybory nowego prezesa odbędą się 6 maja. Nie wiem, jaką decyzję podejmie Zarząd, ale ja widziałbym na tym stanowisku mojego dotychczasowego zastępcę, Leszka Lewarowskiego.
     Mirosław Kozłowski zapewnia, że nie kusi go także fotel prezydenta Elbląga.
     - Ja nie mam takich ambicji ani wykształcenia – mówi Kozłowski. – Każdy powinien mieć samokrytykę i znać swoje miejsce. Prawdą jest jednak, że wykształcenie nie idzie w parze z innymi umiejętnościami – dodaje. – Są na przykład dyrektorzy różnych zakładów, którzy nie znają prawa związkowego, nie potrafią współpracować z ludźmi, a przy stole rozmów słoma im z butów wystaje. Nie wykluczam jednak startu w wyborach do Rady Miejskiej – zapowiada Kozłowski.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • radni po zawodowce lub socjalisci - TRAGEDIA, postawcie w koncu na mlodych liberalow, nieskazonych komunizmem
 • liberałów, prawicowców i szregowców braci mniejszych. Taka rada już z kolegą Gburzynskim (g)burzyli to miasto. Kozłowski co prawda z prawicy ale liberałem nie jest, braci mniejszych nie popiera. Lepiej by sobie dał radę w radzie niż wielu nijakich z tej rady
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mocherek(2009-04-21)
 • Kozłowski ty do niczego się nienadaje trzeba być debilam aby głosować na Ciebie tyle co ty zła zrobiłeś dla wszystkich pod prokuratora trzeba by było ciebie oddać Ludzie jeżeli macie szacunek do siebie nie głosujcie na takich jak ten bezwartościowy człowiek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elbąg 2009(2009-04-21)
 • Mister Kozłowski macie tupet ! Niestety nic z tego nie wyjdzie ! Nie będzie łatwej kaski, za pierdzenie w stołek ! Czas się do roboty przy szpadlu, to współgra z taczką, na której, prędzej czy później, wyjedziecie z Elbląga. Nikt Was po prostu nie wybierze !!
 • dzis moja babcia 89 letnia wspominala jak to sie kiedys zylo. .. jedzenie i "gadzety" na kartki w sklepach nic nie bylo. .. a teraz wszystko jest a nie ma za co kupic. .. pracy nie ma. .. a te Słoniatka i Kozlły zgarniaja fantastyczne pieniadze za nic nierobienie!! tezzzzz kazdy by tak chcial !!!!! proponuje Tuska na prezydenta elblaga to miasto zniknie szybciej niz po wybuchu bomby!!!!! a moze kaczor??? mistrz w dawanu medali i oglaszniu tragedi narodowych !!!!! a moze kolejny zegar sloneczny :) hymmmmm moze na placu konstytujcji a jak :) emeryci i rencisci niech mniej chleba jedza a zbudujemy nowy zegar!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czlowiek szczesliwy(2009-04-21)
 • Nie bedzie przewodniczenia, nie bedzie i Rady, w koncu zobaczy co to uczciwa praca1
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sprite(2009-04-21)
 • Szczęśliwy-nie oszczędzaj na suchym chlebie, bo żeby nie on i inne spożywcze produkty plus okna plastikowe i polbruk to nie byłoby z czego liczyć Produktu Krajowego Brutto. Chłopy to wszystko popijajcie piwem i będzie wzrost dobrobytu. No to dwa proszę!!!
 • Jak widać po wpisach żrą sie miedzy sobą w Solidarności, chyba o wladzę i posadkę
 • Jest takie powiedzenie-dajcie mi pieniądze i ludzi to ja to zrobię. Właśnie teraz oglądam w telewizji dyskusję naprawiaczy Polski. I prawica i lewica i góra i dół-jakie oni mają pomysły, tylko zawsze ktoś przeszkadza. Wkurza mnie to-niedługo będzie koniec świata a ci polscy mądralkowie profesory i doktory nie umią ustawić na dobre tory rozkwitu pięknego kraju jakim jest Polska. Ale cóż mowa trawa-robota dobra, nie kurzy się i dobrze płatna. Bo jak, by było super to lewej kasy by też nie było. To się dzieje na wszystkich szczeblach. I liberalizm temu służy. Trzeba najpierw sciemniać a potem masz pan kaganek i se oświetl. Na wybory to ja nie pójdę i panie Kozłowski, gdzie pan nazbiera głosy?
 • Trzeba najpierw rozliczyć Kozłowskiego a potem ewentualnie dopuścić do startu na radnego a nawiasem mówiąc to chyba czuje że nie ma szans dlatego rezygnuje.
 • Boże chroń nas przed talomi ludźmi jak Kozłowski, ich miejsce jest na śmietniku HISTORII
 • Za komuny na wyborach-jako rekrut byłem w 65roku. Od 89 chodziłem na wszystkie. Ale mówię Wam już mnie więcej tam nikt nie zobaczy. Idę do k. .. .
Reklama