UWAGA!

Teraz ja - Nie dość, że obskurnie, to jeszcze mokro

W niedzielę (27 grudnia) przejście na ulicę Lotniczą przez podziemie dworca PKP było bardzo trudne. Na szczęście wczoraj (poniedziałek) ta „atrakcja” zaserwowana przez pogodę została usunięta. Zobacz, jak wyglądało przejście.

Elbląski dworzec PKP odstrasza swoim wyglądem. Widok bezdomnych nikogo już nie dziwi, a wędrujący fetor również nie jest niczym zaskakującym dla przeciętnego Kowalskiego. Ba, dla większości elblążan byłoby nawet i śmieszne, gdybym zaczął narzekać na opłakany stan dworca.
       Będąc w niedzielę po południu oraz wieczorem na dworcu, widziałem, jak niejedna osoba przeskakiwała z jednej kładki na drugą, czasami wpadając w głęboką kałużę. W poniedziałek czekała mnie miła niespodzianka. Podziemie zostało osuszone i nie było żadnego śladu po niedzielnym zalaniu!
       Niestety, mieszkańcy Zatorza nie po raz pierwszy stali się ofiarami zalania, które, jak mówią, są częste. Jeden z elblążan, który mieszkał niedaleko dworca przez siedem lat, powiedział, że gdy pada silny deszcz, przejście przez podziemie bywa trudne. – Czasami nawet nie ma tych kładek, po których można było jakoś przejść – przyznaje.
       Wydaje mi się, że ważne jest, by mieszkańcy Zatorza oraz przyjezdni czuli większy komfort podczas korzystania z dworca. Ktoś powinien się tym zająć, by nie było ciągłej potrzeby sprzątania feralnego podziemia.
       Mogłoby się wydawać, że nie jest to nic wielkiego. Jednak po wyjściu z dworca każdy ujrzy piękny, i chyba nie aż tak potrzebny, zegar słoneczny. Szkoda, że zegar ten nie przyciąga słońca, które mogłoby wysuszyć kałuże, z którymi muszą sobie radzić elblążanie oraz pasażerowie PKP.
      

 


      
      

Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 70
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.0 15 23

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama