[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie popieram, ani nie rozumiem (w żadnym trybie)

2018-07-24
Aktualizowany 2018-07-24 09:35
 
Elbląg, Nie popieram, ani nie rozumiem (w żadnym trybie)
fot. Anna Dembińska

Z biura pana posła Jerzego Wilka otrzymaliśmy wczoraj informację o wulgarnym napisie, jaki nieznani sprawcy umieścili na ścianie budynku, w którym mieści się jego biuro poselskie. Można oczywiście za przemiłą panią rzecznik PiS-u, Beatą Mazurek podsumować to jednym zdaniem „ta sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem”, ale to zbyt oklepane, żeby nie powiedzieć banalne. Problem jest o wiele bardziej złożony.

I nie mam nawet na myśli tego, że sytuacja, o której wypowiadała się pani rzecznik przybrała całkiem nieoczekiwany przebieg – prokuratura stawia teraz zarzuty człowiekowi, który z tego co widać na nagraniach, zaatakował plecami nogę jednego z narodowców. Ważniejsze jest to, że od ponad dwóch lat nic nie jest już takie samo jak kiedyś. Nie mam najmniejszego zamiaru przekonywać kogokolwiek, że teraz jest lepiej lub gorzej. To raczej bez sensu. Podziały w naszym społeczeństwie są tak duże, a obie strony tak głęboko okopane, że rzeczy wydawałoby się oczywiste, jak sześcioletnia kadencja przewodniczącej Gersdorf zapisana explicite w Konstytucji, dla wielu ludzi wcale nie jest tak oczywista. Pewne słowa straciły na wartości, pewne wartości straciły na znaczeniu. O tym co jest jedynie słuszne i prawdziwe, prawe i sprawiedliwe decyduje parlamentarna większość. Większość zbudowana na 39 procentach głosujących i jakimś tam śmiesznym procencie uprawnionych do głosowania. Czyż można przytoczyć lepszy przykład relatywizacji pojęcia większości?! Paranoja jest goła. Twarzą walki z tzw. komunistycznymi złogami w Sądzie Najwyższym, w liczbie chyba dwóch czy trzech sędziów, jest były komunistyczny prokurator. Okazuje się, że suweren, a przynajmniej jego duża część, bierze ten absurd za dobrą monetę i głęboko wierzy, że teraz, jeśli przydarzy mu się jakaś przygoda z sądem to wyjdzie z niego nie dość, że szybko, to jeszcze zawsze z korzystnym dla siebie rozstrzygnięciem.
       Osobiście nie cierpię wulgaryzmów w przestrzeni publicznej i uważam, że mazanie po ścianach budynków to zwykły wandalizm. W przeciwieństwie do pani Mazurek nie popieram tego, ani nie rozumiem, ale mam prośbę do pana posła Wilka – proszę nam nie zawracać głowy doniesieniami o takich wybrykach. Codziennie niestety ktoś w Elblągu maże po ścianach. Chętnie natomiast napiszemy o tym, że np. wyraził Pan oburzenie słowami swojej partyjnej koleżanki Pawłowicz piszącej o posłach do Sejmu per bydło, albo że zagłosował pan zgodnie ze swoim sumieniem, a nie partyjnym nakazem. To byłby news dnia! Nie uwierzę bowiem nigdy, że dla Pana „czarne jest czarne, a białe jest białe” i nie ma Pan nigdy żadnych wątpliwości kiedy naciska Pan na zielony przycisk do głosowania za n-tą ustawą poprawkową uchwaloną na kolanie w przeciągu kilku godzin. Przepraszam jeśli się mylę.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Fakt, to co dobra zmiana wyprawia to czysta paranoja, a posłowie PiS-u zamiast kręgosłupa mają jakiś galaretowaty twór. Jutro każą im uchwalić, że słońce zachodzi rano i oni to klepną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  91 49
  (2018-07-24)
 • Problem z Pisem polega na tym, że to między innymi zadarty nos i myśl o swojej nieomylności takich ludzi jak autor tego tekstu powoduje, że mamy taka, a nie inną władzę. Jak słucham Cimoszewiczow, Rzeplinskich czy inne autorytety z TVN, albo teksty Pana Gęsickiego to się nie dziwie że PiS ma takie poparcie w społeczeństwie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  44 74
  Zwyczajny(2018-07-24)
 • Panie wilk podnosząc swój paluszek w górę szkodzisz pan Polsce, Sądze ze te napisy to panska sprawa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  69 39
  (2018-07-24)
 • Miarka się przebrać, bydło nie zna umiaru należy karać za byle co. Jak zapłaci cymbaly za remont budynku zrozumie co czyni. Oj rozbestwilo się bractwo, zapomnieli o bawcie jaki był za komuny. Polak jak ma luz to szumi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25 56
  (2018-07-24)
 • Złapać oszołoma i przykładnie ukarać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  49 34
  (2018-07-24)
 • Wy się tu gryziecie ludzie między sobą a oni sobie premię wypłacaja i całe te zmiany są tylko po to żeby mieć jeszcze większą władzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  62 14
  (2018-07-24)
 • Panie Gęsicki moim zdaniem jesteś pan oderwany od rzeczywistości dlatego skończ kreślić te bzdurne teksty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  54 54
  (2018-07-24)
 • problemem PIS jest to, że szczeka a nie gryzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 15
  Dede(2018-07-24)
 • Szanowny Panie! Jestem człowiekiem antypartyjnym i staram się od lat obiektywnie podchodzić do polityki i jej konsekwencji. Niestety ale postrzegam, iż pana portel zmienił się w tubę propagandową pana idei. Nie ma to nic wspólnego z jakimkolwiek obiektywnym postrzeganiem rzeczywistości. Staliście się medialnym przedłużeniem zbrojnego ramienia totalnej opozycji. Przykre jest to, że panu podobnym zarówno z prawa i lewa udało się znakomicie podzielić społeczeństwo, które w dużej mierze czerpie wiedzę z medialnych przekazów. Nadzieja płynie od młodych, którzy potrafią olać polityków, różnej maści zwierzęta (lisy, wróble, wilki) i czerpią są wiedze z alternatywnych źródeł, nie ulegając tej uproszczonej narracji na naszych i waszych. To właśnie wy dziennikarze oraz ich szefowie jesteście winni nakręcania spirali nienawiści. Czy robicie to dla pieniędzy czy z ideologicznego zaślepienia jest mi to obojętne ale dalej wstrętne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  67 35
  A.T.(2018-07-24)
 • Ciekawy artykuł. W Polsce jest tyle nienawiści, zarówno z lewej jak i z prawej strony. Ktoś może powiedzieć, że łamią prawo więc ja też złamię. Czy nie widzicie Państwo dokąd to prowadzi?Każdy chce być szeryfem, każdy wie najlepiej. BTW- zdjęcie ilustrujące wczoraj było wystawione z przekleństwem, dzisiaj jest zamazane. .. Tak czytają to wszyscy począwszy od dzieci po dorosłych. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 12
  colombo(2018-07-24)
 • Często odnoszę wrażenie, że portel to taka lewacko niemiecka gazetka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  52 47
  (2018-07-24)
 • Jak zwykle każdy artykuł tego autora totalne dno!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  42 40
  (2018-07-24)
Reklama