UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • MariuszLewandowski-Fc Panie Gruchalski jakoś nie pamiętam by na komisji padła informacja o braku zaplecza socjalnego i zupełnie nie podoba mi się myśl że to kolejny kąsek dla dewelopera. Jednym z głównych zagrożeń Elbląga jest demografia a jedyną szansą na uniknięcie tego problemu jest budowa mieszkań. Założenie że stadion będzie gromadził lekkoatletów w wieku 70 plus nie jest rozsądne. Obok obiektu jest zespół szkół numer 1 który posiada zaplecze które wystarczy nieco rozbudować i problem mamy z głowy. Co zaś do samego budynku to jak słyszałem jego stan techniczny sprawia że remont jest nieopłacalny. Moim zdaniem Elbląg stoi przed szansą odmłodzenia struktury demograficznej i to zadanie jest zadaniem strategicznym a ewentualne zachowanie obiektu to tylko atut w skali operacyjnej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    22
    MariuszLewandowski-Fc(2022-03-15)
  • redaktor @MariuszLewandowski-Fc - Proszę odsłuchać przebieg komisji. Urzędnicy mówili o tym co najmniej dwa razy - projekt stadionu w pierwszym etapie ma nie przewidywać zaplecza socjalnego, A sformułowanie "kąsek dla dewelopera" to po prostu moja opinia.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    redaktor(2022-03-15)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Panie Mariuszu- owszem mieszkanie ważna rzecz. Równie ważna jak praca za godne pieniądze i możliwość spędzenia czasu wolnego nie tylko przed telewizorem. Tego niestety w Elblągu brak. I notorycznie likwiduje się ostatnie możliwości- Góra Chrobrego, Bażantarnia, basen, teraz stadion. Mam trójkę dzieci i prawdopodnie po studiach żadne nie wróci do Elbląga. Nasze miasto się zwija i to przede wszystkim "zasługa"włodarzy.
  • MariuszLewandowski-Fc @redaktor - W pierwszym etapie nie oznacza że wcale a taki wniosek z Pana publikacji wynika. Przypominam że pewne rzeczy muszą być rozłożone w czasie i o ile dziś nawet nie wiadomo czy na działkę z obiektem znajdzie się nabywca trudno planować pewne rzeczy w wersji finalnej. Opinia owszem być może jest to kąsek dla dewelopera ale zapomina Pan że rozwój miasta to właśnie budowanie infrastruktury w tym głownie mieszkaniowej. Być może w warunkach sprzedaży działki pod zabudowę mieszkaniową warto zapisać obowiązek wykonania i udostępnienia zaplecza dla zawodników trenujących na stadionie ? Jako prawnik zapewne doskonale Pan rozumie że myślenie ma przyszłość i tylko szkoda że w Elblągu ta koncepcja wydaje się być rewolucyjna a radni wprost wpadają w panikę gdy im się ich własną bezmyślność wytyka.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    5
    MariuszLewandowski-Fc(2022-03-15)
  • MariuszLewandowski-Fc @:( - Nie włodarzy ale nas mieszkańców. Prawie rok trwała walka o to żeby każdy mógł zabrać głos na sesji Rady Miasta. Takich wystąpień było może z dziesięć w tym moje dotyczące właśnie wyciągu na Górze Chrobrego pomimo że sam z niego nie korzystałem. Proponuję ruszyć tyłek sprzed telewizora i iść na sesję - ja właśnie zaczynam rozliczać radnych z ich lenistwa i niekompetencji i tym razem zamierzam robić to twarzą w twarz zanim konieczne okaże się kolejne referendum w sprawie ich odwołania.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    6
    MariuszLewandowski-Fc(2022-03-15)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Panie Lewandowski- chętnie ruszę tylko na sesję. Niestety sesje są praktycznie zawsze w godzinach pracy. I będę się upierać, że to wina włodarzy jednak. Włodarzy, którzy nie słuchają ludzi; którzy uważają, że wiedzą lepiej. A i tak budzą się z ręką w nocniku- patrz chociażby budynek nowej straży. Żal mogę mieć do tych co nie byli na wyborach i do tych co na obiecanki dali się złapać. Ale władzę dzierży prezydent.
  • MariuszLewandowski-Fc @:( - Trzeba poświęcić dzień urlopu - niestety sesja gromadzi głownie urzędników a radni korzystają z dni wolnych na ten cel. Są też spotkania z Prezydentem i te są po południu - mam nadzieje że szybko się zacznie ich ponowne wyznaczanie. Wina włodarza to wynik inercji i bezczynności mieszkańców. Pamiętam spotkanie na Zawodziu i proszę obejrzeć remonty ulic Grochowskiej i Warszawskiej. Może się to Panu podobać lub nie ale w Elblągu władza wykonawcza jednak słucha obywateli - na razie gorzej z tą uchwałodawczą której sie wydaje że pozjadała cały rozum jaki jest. Władzę dzierżą wyborcy o czym przypominam w 10 rocznicę złożenie do RM zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania władz miasta który miałem przyjemność podpisać. My potrafiliśmy wystawić rachunek polityką Platformy - proszę podobny wystawić Panu Wróblewskiemu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    4
    MariuszLewandowski-Fc(2022-03-15)
Reklama