UWAGA!

Nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów w aucie

 
Elbląg, Nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów w aucie
fot. WS (arch. portEl.pl)

Elbląscy policjanci apelują do mieszkańców, aby zwracali baczniejszą uwagę na to, co pozostawiają w widocznym miejscu w swoim aucie. Zdarzają się sytuacje, w których sprawcy celowo zaglądają do wnętrza auta, a gdy zobaczą coś, co wzbudzi ich zainteresowanie - włamują się do środka.

W Elblągu w dość krótkim czasie miało miejsce kilka takich zdarzeń. Z aut ginęły nie tylko radioodtwarzacze, ale i inne pozostawione tam przedmioty. Włamywacz, który dostał się do wnętrza vw transportera zaparkowanego przy ul. Płk. Dąbka nie pogardził nawet trójkątem ostrzegawczym, linką holowniczą i pojemnikiem z olejem silnikowym. Z reguły jednak jest coś bardziej wartościowego kusi włamywacza.
       - Przyczepiona na szybie nawigacja samochodowa czy wideorejestrator to przedmioty wartościowe, a włamywacz ocenia, czy warto się do auta włamać czy nie – mówi policjant z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu. – Zabranie tych rzeczy ze sobą na noc lub przynajmniej ukrycie ich w schowku lub bagażniku może ustrzec przed konsekwencjami włamania do auta.
       Pamiętajmy też o zabezpieczeniu samochodu. Sprawdzajmy, czy wszystkie drzwi i bagażnik pozostawiamy zamknięte, a także jeżeli auto wyposażone jest w alarm pamiętajmy o jego włączeniu.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama