UWAGA!

Nie żyje Jan Korzeniowski

 Jan Korzeniowski był komendantem SM przez 23 lata
Jan Korzeniowski był komendantem SM przez 23 lata (fot. Urząd Miejski w Elblągu)

W piątek, 18 czerwca, zmarł Jan Korzeniowski, były wieloletni komendant Straży Miejskiej w Elblągu i założyciel tej formacji. Wcześniej przez 22 lata był policjantem. Miał 67 lat... 

Jan Korzeniowski był pierwszym komendantem Straży Miejskiej w Elblągu. Kierował nią od momentu powstania, czyli od 1996 roku do przejścia na emeryturę w 2019 roku. Wcześniej przez 22 lata był policjantem, pełniąc służbę na wszystkich szczeblach, łącznie ze stanowiskiem zastępcy komendanta miejskiego policji w Elblągu. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską i Akademię Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

- Nie polujemy na kierowców, ale nie może być tolerancji dla łamania prawa. Dlatego głównie pouczamy, rozdając żółte kartki. Skupiamy się na sprawach związanych z porządkiem i czystością, bo mimo nowych przepisów, umów i deklaracji podpisywanych przez mieszkańców, problem ze śmieciami nadal istnieje. Dlatego Straż Miejska jest potrzebna – mówił Jan Korzeniowski na jednej z sesji Rady Miejskiej w gorącym dla Straży Miejskiej 2014 roku, gdy zgodnie z obietnicą wyborczą ówczesny prezydent Jerzy Wilk chciał tę formację rozwiązać. Nie zgodzili się wówczas na to radni opozycji, negatywne opinie wyrazili również komendanci policji, dlatego zamiast likwidacji wprowadzono w SM reorganizację.

- W wielu przypadkach pouczamy mieszkańców, w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy wystawiliśmy 1010 mandatów, żaden nie został anulowany przez sąd, co świadczy o naszej skuteczności – przekonywał wówczas komendant Korzeniowski.

W 2019 roku Jan Korzeniowski przeszedł na emeryturę. Zmarł w piątek w nocy po długotrwałej walce z ciężką chorobą. Miał 67 lat...

oprac. RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)