UWAGA!

„Niebieska” akademia, czyli awanse i odznaczenia na Święto Policji

Elbląg, Na wyższy stopień służbowy awansowano ponad 120 policjantów - najwięcej na stopień sierżanta (
Na wyższy stopień służbowy awansowano ponad 120 policjantów - najwięcej na stopień sierżanta ( fot. rp)

Ponad 120 policjantów otrzymało dziś (17 lipca) awans na wyższy stopień służbowy. Wręczone zostały też prezydenckie Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Odznaki „Zasłużony Policjant”. W Teatrze im. Aleksandra Sewruka zakończyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Teraz funkcjonariusze oraz zaproszeni goście oglądają spektakl „Policja” Sławomira Mrożka. Zobacz więcej zdjęć.

Policja Państwowa świętuje 90-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w elbląskim teatrze odbyła się uroczysta akademia, w której oprócz funkcjonariuszy, wzięli udział zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich (wicemarszałek Grzegorz Nowaczyk oraz Jerzy Wcisła, dyrektor Elbląskiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego), miejskich (wiceprezydent Witold Wróblewski), gminnych (wójt Gminy Elbląg Genowefa Kwoczek oraz wójtowie innych gmin), a także parlamentarzyści (Sławomir Sadowski), przedstawiciele formacji mundurowych (m.in. Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej) oraz wielu innych.
      

 


       Z okazji Święta Policji na wyższe stopnie służbowe awansowało ponad 120 policjantów – najwięcej, bo aż 35 na stopień sierżanta. W tym gronie znalazł się oficer prasowy elbląskiej policji, teraz już sierżant Krzysztof Nowacki.
       Były też odznaczenia państwowe. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za zasługi w działalności społecznej Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali: podkom. Marek Cieślak (który jest już komisarzem po dzisiejszym awansie) oraz Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.
       Natomiast Złote Medale za Długoletnią Służbę otrzymali asp. szt. Mirosław Korytkowski i Barbara Kuśniewska; srebrnym zaś odznaczony został sierż. szt. Czesław Stefanowicz.
       Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant” asp. szt. Rafałowi Muellerowi, brązową zaś asp. Andrzejowi Witów.
       Były też listy gratulacyjne od Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.
       Dziś Policja dziękowała swoim przyjaciołom, czyli władzom wojewódzkim, powiatowym, gminnym i miejskim, a także innym formacjom mundurowym, instytucjom kultury, urzędom. Przedstawiciele otrzymali pamiątkowe zegary.
       Po uroczystości policjanci oraz zaproszeni goście obejrzeli spektakl „Policja” Sławomira Mrożka w wykonaniu aktorów elbląskiego teatru.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • KUBA. .. Gratulejmy
 • Szanowni Państwo a czy nadkomisarz Grzegorz Zięba też otrzymał odznaczenie za prawdę.Kliknij tu www.rafzen.pl Czy młodsi aspiranci Andrzej Zysk, Mieczysław Łokuciewski też otrzymali odznaczenie za prawdę.Klikni tuwww.rafzen.pl Czy starszy sierżant Stanisław Żywiec też otrzymał odznaczenie za prawdę.Kliknij tu www.rafzen.pl Co na to policja kliknij tu www.rafzen.pl Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2009-07-17)
 • Panie Kulas jedż pan już na ryby, bo jak widać po każdym artykule skomentowanym przez pana, starsi ludzie nie do końca rozumieją potęgę internetu. A pieniactwa to i tak już mamy po dziurki w nosie w naszym mieście.
 • A pracuje jeszcze u was cymbał co dla rodzinek pryncypałów wrabiał ludzi w kolizje ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anty Tuman(2009-07-17)
 • Szanowny Panie chętnie popłynę na ryby /zawierają rtęć/kliknij tu www.rafzen.pl jeżeli złowione okonie Pan zje i popije wódką z Urzędu Skarbowego. Nadmieniam,że czfery osoby przedwcześnie zmarły , które zajmowały się sprawami portowymi. O tym fakcie poinformowałem stosowne słuzby i polityków. Z poważaniem mgr inż Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2009-07-17)
 • kulas wez koło i je. .. b. nij sie w czoło!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kulas_won(2009-07-17)
 • a czy młodszy stójkowy pudlik wreszcie odszedł z policji? może teraz załapie się na jakiegoś ciecia w markecie kaufland lub innym?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  traugutta romka(2009-07-18)
 • Szanowny Panie Kulas -skoro twierdzi pan że ryby zawierają rtęć niech pan ich nie zjada, wódki nie pije bo też szkodzi, proponuję przestać też oddychać bo w powietrzu mogą być metale ciężkie lub inne paskudztwo i może nie daj Bóg panu zaszkodzić (chociaż czytając pańskie teorie spisków, stało się to już dawno). Co do okoni zjadam je ze smakiem od wielu lat i jestem jeszcze niezłym okazem zdrowia. Jeśli jednak posiada pan jakieś dowody na przedstawione przez siebie teorie proszę powiadomić odpowiednie służby, a nam czytelnikom portelu i innych elbląskich mediów oszczędzić kolejnych z rzędu, ,sensacji, ,.
 • Zadanie dla Policji: uprzejmie donoszę, że po Parku Kajki szwenda jakiś psychol-narcyz. Zaczepia ludzi i każe im patrzec czy sie dobrze porusza, czy przypadkiem nie kuleje, bo to było powodem, ze go rzuciła dziewczyna. Ów Narcyz nagrywa własny chód na komórke i pokazuje innym. Gdy sie go lekceważy błaga zeby na niego patrzec i oceniac jego chód twierdzac ze to dla niego sprawa życia i śmierci. Myśle ze powinna sie tym zainteresowac policja zanim coś mu odbije i zrobi komuś krzywde, w oczach m taki dziwny szał!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kulas_Jerzy(2009-07-18)
 • Panie Marku - Komendancie! Albo trzyma Pan ręce zesupłane na pewnej, intymnej części ciała (ala Austriak z wąsikiem), albo wręcza Pan kwiaty - i do tego osobie płci pięknej - nie patrząc jej prosto w oczy - ot, tak na odp. .. l. Pouczam - kwiaty wręcza się łodygami do dołu - kwiatami do góry i wypada spojrzeć osobie, której się wręcza - prosto w oczy - jako dowód szacunku (zwłaszcza dla kobiety), a nie robić tego na przysłowiowy, "geesowski odpierd. .. .l"!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kwiatek, buźka, kopniaczek(2009-07-18)
 • Szanowny Panie wydawało mi się, że każdy Polak potrafi liczyć. Wie dobrze, że naliczenie VAT od sumy 645 596 zł tak jest w książce podatkowej, jest mniejsze niż naliczenie od sumy 6 645 596 zł tak jak zapisano w protokole przepisując dane z książki. Dokumenty są na stronach, które wcześniej wymieniałem. Potwierdzenie tych faktów trzy notatki policji. To był zwykły błąd i należało się do tego przyznać i zwrócić pieniądze. Niestety zaczęto mataczyć a pan prezydent pozwał mnie nawet do sądu o zniesławienie jego najbliższego pracownika. Szanowny Panie rozumiem, że ma Pan takie poleceni służbowe i musi Pan je wykonać. Mnie interesuje tylko kiedy władza odda mi pieniądze i przeprosi. Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2009-07-19)
 • Ja na miejscu podpisanych pod dokumentami panow podalbym cie panie kulas do sadu o dane osobowe co jest karane. I tak na upartego cos by sie jeszcze znalazlo. Ryby z rtecia tez sa dobre tyle lat ja i moi znajomi jemy wlasnorecznie zlowione ryby i zyjemy. gdyby bylo tak jak mowisz bylibysmy chodzacymi sklepami z chemia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Slawomir_r(2009-07-19)
Reklama