UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

 
Elbląg, Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Policjanci z braniewskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pn. ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’.

Uwaga funkcjonariuszy skupiona była przede wszystkim na zachowaniach kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale także bacznie przyglądali się czy poruszający się jednośladami i pieszo nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.
       Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, podczas zderzenia z jadącym z dużą prędkością pojazdem praktycznie nie mają szans na przeżycie. Dlatego policjanci z braniewskiej komendy już po raz kolejny przeprowadzili prewencyjne działania, podczas których czujnie reagowali na wszelkie wykroczenia popełniane nie tylko przez pieszych, ale i rowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo dla innych osób.
       Efektem poniedziałkowych (10 marca) działań było ujawnienie wykroczeń związanych z nieprawidłowym przejeżdżaniem przez przejście dla pieszych czy też z niewłaściwym oświetleniem roweru przez kierujących. W trakcie trwania akcji dwukrotnie pouczano uczestników ruchu, a w jednym przypadku funkcjonariusze zdecydowali o ukaraniu mandatem.
       Najważniejsze przepisy, o których powinni pamiętać piesi podczas korzystania z drogi:
       - Dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.
       - Pieszy idąc po jezdni ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi.
       - Z pobocza piesi mogą korzystać tylko wówczas, gdy nie ma chodnika lub drogi dla pieszych. Na drodze, która nie ma pobocza pieszy może korzystać z jezdni. Idąc po jezdni jest on zobowiązany do zajmowania miejsce najbliżej jej krawędzi i ustępowania pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi.
       - Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 metrów. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 metrów od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu Jednakże poza przejściem pieszy może pokonać jezdnię pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy ustępuje wówczas pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi obowiązany jest iść drogą najkrótszą.
       - W przypadku gdy przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za odrębne.
       - Pieszy znajdujący się na przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
      
       Po godz.16 patrol drogówki zatrzymał do kontroli w miejscowości Glinka rowerzystę. Okazało się, że 60-latek zdecydował się na jazdę pomimo wcześniejszego spożycia alkoholu. Co więcej, sprawdzenie Jana W. w policyjnych systemach wykazało, że mieszkaniec gminy Frombork wsiadł na swój jednoślad pomimo dwóch zakazów jazdy rowerami, orzeczonych przez sąd.
       Policjanci przypominają, że w dużej mierze nasz bezpieczeństwo zależy od nas samych.
      
st. post. J. Ciszewska, KPP Braniewo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama