UWAGA!

Niecodzienny marsz w Milejewie

 Elbląg, Niecodzienny marsz w Milejewie
fot. nadesłane

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Milejewie wraz z dyrekcją uczcili kanonizację swojego Patrona, organizując w poniedziałek, 28 kwietnia, przemarsz ulicami wsi pod hasłem „Marsz radości”.

W tym dniu Milejewo „brzmiało” gromkim śpiewem, dźwiękiem instrumentów muzycznych i radosnych okrzyków, a także cieszyło oko barwnymi transparentami i ozdobami wykonanymi przez uczniów. Przemarsz był poprzedzony uroczystą mszą świętą, odprawioną w milejewskim kościele, w trakcie której uczniowie podziękowali za wspaniały pontyfikat Papieża Jana Pawła II i modlili się o wstawiennictwo świętego już Patrona.
       W tygodniu poprzedzającym uroczystość wyniesienia polskiego Papieża na ołtarze uczniowie obejrzeli film: „ Karol, który został świętym”, uczestniczyli w cyklu zajęć przygotowujących do właściwego przeżycia kanonizacji oraz przygotowali wystawę własnych prac, ponad 200, które zdobią szkolne okna.
       Dyrektor szkoły, p. Lidia Wojtyna po marszu powiedziała „To piękny, słoneczny i kolorowy dzień, prawdziwe szkolne święto .Czułam się beztrosko i szczęśliwie, jak dziecko, które może skakać, śpiewać i uśmiechać się zamiast siedzieć w ławce. Atmosfera radości udzieliła się wszystkim. Przechodnie machali do nas przyjaźnie, pasażerowie przejeżdżających samochodów uśmiechali się i pozdrawiali. Rozumieliśmy się świetnie. Jesteśmy bardzo wdzięczni dziękujemy Policji w Elblągu, Straży Gminnej i Ochotniczej straży Pożarnej w Milejewie za czuwanie nad naszym i uczniów bezpieczeństwem podczas imprezy.”
       Po „Marszu radości”, na szkolnych korytarzach panowała niezwykła atmosfera. Dzieci, codzienne pełne werwy i życia, tego dnia spacerowały spokojnie, większą uwagę zwracały na rozmowy z kolegami i koleżankami, w skupieniu oglądały gazetki ścienne poświęcone Patronowi.
       Uczniowie kl. II a powiedzieli, że pomimo bolących nóg i gardeł są dumne z siebie, że mogły dać coś swojego Świętemu Janowi Pawłowi II, natomiast dziewczynki z kl. VI a chórem stwierdziły, że bardzo żałują, iż od września nie będą uczennicami tej szkoły i nie wezmą udziału w podobnej uroczystości. „Uważamy, że nasz święty Patron jest wzorem dla nas, uczniów i naszych nauczycieli. Marsz był wyrazem naszego szacunku i uznania za trud i poświecenie dla drugiego człowieka.”
      
      
Magdalena Biedrzycka, SP Milejewo

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama