UWAGA!

Niedzielne spotkanie kolekcjonerów

Elbląg, Niedzielne spotkanie kolekcjonerów
(fot. Ewa Trocka)

Słoneczna niedziela zgromadziła w budynku Podzamcza Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu liczną grupę miłośników zbieractwa.

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy coś zbierają, oraz na tych, którzy jeszcze nie wiedzą, co będą zbierać. Aby się o tym przekonać, wystarczyło w niedzielę przyjść do elbląskiego Muzeum, gdzie spotkać można było zarówno tych, dla których kolekcjonerstwo jest pasją i sposobem na zarabianie pieniędzy oraz tych, którzy chcieli przedmioty kolekcjonerskie zobaczyć lub kupić.
     Zbierać można różne przedmioty; goście giełdy pokazywali i sprzedawali swoje kolekcje, na które składały się monety, medale, etykiety, plakiety i medale. Dla tych, którzy lubią wzbogacić wnętrze swojego domu ciekawymi bibelotami, na giełdzie czekały porcelanowe filiżanki i talerze, piękne stare szkło użytkowe i kamionka.
     Giełda kolekcjonerów jest miejscem, w którym członkowie Elbląskiego Klubu Kolekcjonerów Antyk (współorganizatora imprezy) nie tylko handlują, ale również wymienią opinie o rynku antyków czy pomagają w określeniu wartości rynkowej starych przedmiotów.
     Antyków czy po prostu starych, używanych jeszcze przez naszych dziadków przedmiotów stale ubywa. Warto wykorzystać okazję, jaką są giełdy kolekcjonerskie, aby zobaczyć wyjątkowe piękno starych przedmiotów, a może nawet kupić coś dla siebie i zacząć w ten sposób swoją przygodę z kolekcjonerstwem.
     Kolejna giełda odbędzie się 14 maja w ramach Festynu z okazji Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, tym razem na Bulwarze Zygmunta Augusta.
     
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama