UWAGA!

----

Niedzielne wypadki

Trzy osoby zostały ranne w trzech wypadkach, do jakich doszło w niedzielę (21 października) na krajowej „siódemce” i w podelbląskich miejscowościach.

Do pierwszego wypadku doszło około godziny 8.30 na „siódemce” (obwodnica Elbląga).
     - 50-letnia kobieta, kierująca samochodem daewoo lanos nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w stojący samochód marki fiat 170 – relacjonuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Siła uderzenia odrzuciła fiata wprost na 28-letniego mężczyznę stojącego na drodze. Poszkodowany trafił na oddział ortopedii Szpitala Miejskiego w Elblągu ze złamaniem kości łopatki. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
     Kolejne zdarzenie miało miejsce ok. godz. 16.30 w podelbląskiej miejscowości Bielnik.
     - 48-kierowca opla vectry, jadąc z kierunku miejscowości Kępa Rybacka, potrącił 68-letniego pieszego – mówi Jakub Sawicki. - Mężczyzna doznał wstrząśnienia mózgu i trafił do szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Kierowca był trzeźwy. Natomiast pieszy miał około 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
     Trzeci wypadek miał miejsce w Pasłęku przy ulicy 3 Maja.
     - Około godziny 19.40, 27-letni kierowca vw transportera nie zachował należytej ostrożności i potrącił na przejściu dla pieszych 25-letniego pasłęczanina – mówi Jakub Sawicki. - Mężczyzna z rozległą raną tłuczoną głowy przebywa w miejscowym szpitalu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
     Pogorszyły się warunki atmosferyczne, częściej pada deszcz, szybciej zapada zmrok. Wpływa to na bezpieczeństwo na drodze. Z policyjnych statystyk wynika, że wielu kierowców nie pamięta o skutkach nagłego hamowania na mokrej drodze. Ten okres jest także szczególnie niebezpieczny dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.
     Policjanci przypominają o tym, że pieszy widoczny na drodze oraz bezpieczna prędkość kierującego to mniej wypadków i ludzkich tragedii. Apelują także do kierowców, jak również do pieszych, o rozwagę na drodze.
     - W okresie jesienno-zimowym funkcjonariusze będą prowadzić działania polegające na wzmożonym nadzorze nad ruchem niechronionych uczestników dróg – zapowiada Jakub Sawicki.
A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama