UWAGA!

Nielegalni poszukiwacze bursztynu

Pogranicznicy z Krynicy Morskiej znaleźli w trzcinowisku na Zalewie Wiślanym wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt służący do nielegalnego pozyskiwania bursztynu.

Wczoraj (6 grudnia) prowadzący działania przeciwko przemytnikom na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze krynickiej placówki Straży Granicznej znaleźli w trzcinowisku oddalonym o ok. kilometr od Krynicy Morskiej pozostawioną plastikową łódź. Wykorzystując do obserwacji w nocy gogle noktowizyjne, czekali kilka godzin na pojawienie się właściciela. Bez skutku.
     Postanowili jednak sprawdzić, co znajduje się na łodzi. Okazało się, że zamiast, jak myśleli, papierosów, kryje ona specjalistyczny, wysokiej klasy sprzęt do nielegalnego pozyskiwania bursztynu. Była tam m.in. motopompa, silnik akumulatorowy, węże strażackie oraz aluminiowa rurka, tzw. sztyca. Łączna wartość znaleziono sprzętu to ok. 8 tys. złotych.
     Warto dodać, że poprzedniej nocy pogranicznicy z tej samej placówki wspólnie z policjantami zorganizowali zasadzkę i zatrzymali 27-letniego Zbigniewa Z., który usiłował także nielegalnie pozyskiwać bursztyn. Odkryli również nielegalne przyłącze do wodociągów miejskich w Krynicy Morskiej.
     Szczegóły akcji w relacji Marty Hajkowicz:
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama