UWAGA!

Nieletni nie powrócił do ośrodka – zatrzymali go policjanci

 
Elbląg, Nieletni nie powrócił do ośrodka – zatrzymali go policjanci

Funkcjonariusze z Pieniężna doprowadzili do policyjnej izby dziecka 17-latka. Sąd rodzinny zarządził jego zatrzymanie tuż po tym, jak nie powrócił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego po udzielonej mu przepustce. Teraz nieletni z powrotem trafi do miejsca, w którym powinien przebywać od początku roku szkolnego.

Policyjna aktywność dotycząca problematyki niepowrotów nieletnich do młodzieżowych ośrodków wychowawczych przejawia się przede wszystkim prowadzeniem działań poszukiwawczych.
       Placówki te przeznaczone są dla młodzieży, która jest niedostosowana społecznie oraz wymaga stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania. Zadaniem policjantów jest natomiast czuwać nad tym, by polecenia sądu były przez nieletnich realizowane.
       We wrześniu funkcjonariusze zostali powiadomieni, że 17-latek nie powrócił do ośrodka po udzielonej mu przepustce. Policjanci postanowili więc odnaleźć nieletniego. Wczoraj (29 września) patrol z Pieniężna zatrzymał 17-latka. Z miejsca interwencji nieletni trafił do policyjnej izby dziecka, skąd zostanie teraz przewieziony do zasądzonego mu ośrodka na południu Polski.
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama