UWAGA!

Niemowlę zatrute narkotykami

 Elbląg, Prokuratura Rejonowa w Elblągu
Prokuratura Rejonowa w Elblągu (fot. arch. Anna Dembińska)

Do szpitala w Elblągu trafiło 9-miesięczne niemowlę, któremu podano narkotyki. Osobie zobowiązanej do opieki nad dzieckiem postawiono zarzut "narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez podanie mu substancji psychotropowych". Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu. 

Jak podaje Wirtualna Polska: "(...) Wszystko zaczęło się od tego, że pogotowie przywiozło do elbląskiego szpitala 9-miesięcznego chłopca z drgawkami. Dziecko było w ciężkim stanie". Lekarze udzielili dziecku pomocy, następnie władze szpitala poinformowały o tym prokuraturę. 

Niemowlęciu podano substancje psychotropowe. Iwona Piotrowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu, poinformowała, że "można mowić o ecstasy, amfetaminie, mefedronie". 
       "W toku wszczętego w dniu 15 stycznia 2020 r. śledztwa, zatrzymano osobę zobowiązaną do opieki nad dzieckiem. Kobiecie przedstawiono zarzut i prokurator skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który został uwzględniony przez sąd" - informuje Prokuratura Okręgowa w komunikacie na swojej stronie. - "Jednocześnie prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Elblągu Wydział Rodzinny i Nieletnich wniosek wgląd w sytuację rodzinną podejrzanej i o podjęcie działań opiekuńczych wobec dziecka aktualnie przebywającego w szpitalu". 

Wirtualna Polska wyjaśnia, że stan zdrowia dziecka jest lepszy. "Mimo to chłopczyk wciąż przebywa w szpitalu" - czytamy na portalu. 

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama