UWAGA!

Nim na dobre rozpoczną się ferie

 Elbląg, Nim na dobre rozpoczną się ferie
fot. policja

Policjanci dzielnicowi z Rewiru I Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w czasie poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych zorganizowali 10 spotkań z uczniami szkół podstawowych.

Podczas spotkań mowa była o spędzaniu wolnego czasu na zabawach oraz bezpieczeństwie podczas takiego właśnie zimowego wypoczynku. Policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową nr 14, 18, 21, 8 i 9 oraz Gimnazjum nr 2. We wszystkich spotkaniach wzięło udział łącznie ponad 600 uczniów.
       Po spotkaniu z policjantami najmłodsi zostają zwykle z dwiema rzeczami: odblaskami oraz wiedzą jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Zwykle też policjanci są zapraszani na kolejne spotkania, bo o bezpieczeństwie nie można powiedzieć za mało.
       - Dla policjantów dzielnicowych styczeń jest szczególnym miesiącem – mówi podinsp. Piotr Cioła naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. – Za chwilę rozpoczynają się zimowe ferie, więc chcemy tę niezbędną wiedzę uczniom przekazać jeszcze przed nimi.
       Tematy jakie policjanci poruszają z najmłodszymi to: bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu, odblaski oraz widoczność na drodze. Kontynuowany jest też program a także jak zachować się gdy zaczepia ktoś obcy.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama