UWAGA!

Nowa corolla

2007-01-31
Aktualizowany 2007-02-02 03:06
Elbląg, Nowa corolla

Premiera najnowszej toyoty corolla. 3-4 lutego - Dni otwarte w salonie Toyota Knedler przy ul. Fromborskiej 4.

3 lutego będzie miał miejsce polski debiut najnowszej toyoty corolla. Debiut nie ominie również naszego miasta. Dziesiąta generacja najlepiej sprzedającego się samochodu na świecie staje się symbolem podstawowych zasad Toyoty: nadzwyczajnej jakości, wysokiego komfortu jazdy oraz innowacji.
     Najnowszą corollę zaprojektowano pod kątem spełnienia gustów i wymagań europejskiego klienta, poszukującego samochodu z klasycznym nadwoziem typu sedan, a jednocześnie wyróżniającego się dynamiczną stylistyką. Aby to osiągnąć, konstruktorzy corolli zaprojektowali auto dla szerokiej grupy klientów. Nowy samochód odznacza się jeszcze wyższą jakością, ciekawym wzornictwem, przestrzenną kabiną i niezwykłym komfortem jazdy.
     „Wszyscy kierowcy - starsi i młodzi - zwracają uwagę na dynamiczną stylistykę wysokiej jakości, która daje poczucie luksusu. Nowe, wyraziste wzornictwo, w połączeniu ze znakomitymi właściwościami jezdnymi, walczy ze stereotypem corolli jako samochodu, którym się dobrze jeździ, ale w którym się dobrze nie wygląda. Jestem pewien, że stworzyliśmy samochód, który spodoba się od pierwszego wejrzenia.”
     Od momentu wprowadzenia w 1966 r. na całym świecie sprzedano już prawie 32 miliony corolli. To sprawia, że corolla jest najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie. Obecna wersja z nadwoziem sedan kontynuuje te wyniki - w 2005 r. na świecie sprzedano 850 tysięcy corolli.
     
     Sportowa, dynamiczna stylistyka
     Prawdopodobnie najbardziej charakterystycznymi cechami nowej corolli są wyraźne, ostre linie, które biegną wzdłuż samochodu, od zderzaka przedniego, przez drzwi, do tylnego. Tworzą one złożoną, dwuwklęsłą powierzchnię przednich i tylnych błotników. To wyróżnia auto spośród innych sedanów Toyoty i nadaje mu wygląd nowoczesny, a jednocześnie klasycznie prosty.
     
     Najwięcej miejsca w kabinie
     Otoczenie pasażerów i kierowcy w nowej corolli jest naturalne i komfortowe. Górną krawędź deski rozdzielczej obniżono, aby stworzyć poczucie przestrzeni. Deska jest w pełni zintegrowana z łagodną krzywą wykończenia drzwi o najwyższej jakości. Dzięki temu w otoczeniu prawie nie ma krawędzi.
     
     Niespotykana przyjemność z jazdy
     Aby spełnić obietnicę przyjemności z jazdy, całkowicie nową corollę wyposażono w całą gamę zaawansowanych technologicznie silników i systemów przeniesienia napędu, które zaspokajają potrzeby i spełniają wymagania klientów. Można wybrać spomiędzy dwóch silników benzynowych i dwóch dieslowych, z trzema rodzajami skrzyni biegów.
     Wszystkie silniki spełniają wymagania normy emisji spalin Euro IV. Efektywna aerodynamiczna bryła sprawia, że corolla odznacza się niskim zużyciem paliwa i mniejszą emisją spalin, a jednocześnie wyjątkowo niskim poziomem hałasu.
     W nowych modelach toyoty corolla będą dostępne dwa nowe silniki - benzynowy i na ropę.
     
     Największa przyjemność z jazdy
     Główny konstruktor Toshi Ezaki chciał, aby nowa corolla dała kierowcy więcej „zadowolenia i emocji”, przy jednoczesnym zachowaniu opinii, jaką corolla cieszy się na świecie - o łatwości prowadzenia i najwyższej jakości. Duży nacisk położono na dynamikę jazdy, poprawioną stabilność, reakcję na działania kierowcy i zadbano o doskonałą sterowność. Zwiększono komfort jazdy i zmniejszono poziom hałasu, aby zapewnić osiągnięcie najwyższej klasy wskaźnika NVH (redukcja hałasu i wibracji).
     Nowe corolle będą dostępne nawet z dziewięcioma poduszkami powietrznymi (w zależności od klasy modelu).
     
     Nowa Corolla wyznacza nowe standardy w swojej klasie.
     Więcej informacji uzyskacie Państwo u dealera Toyoty-Knedler w Elblągu przy ul. Fromborskiej 4, www.toyota-knedler.com.pl , tel. 055 236 09 00.
     
     
-------------------- Tekst sponsorowany ----------------------
N
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama