UWAGA!

Nowa generacja protez kolanowych

W Oddziale Chirurgii Urazowo Ortopedycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, po raz pierwszy na Warmii i Mazurach, wykonano zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego nowej generacji.

- Innowacyjność tego zabiegu polega na tym, że wszczepienie nowego modelu protezy znacznie skraca okres rekonwalescencji pacjenta - informuje Grzegorz Sosnowski, ordynator oddziału. - Nowa proteza jest mało inwazyjna. Tradycyjne cięcie do endoprotezy stawu kolanowego ma długość do 30 cm, natomiast nowy jej model pozwala na wykonanie cięcia od 10 do 12 cm. Mniejsza rana operacyjna oznacza szybszy proces gojenia się i możliwość bardziej intensywnej rehabilitacji. Tak też wykonaliśmy zabieg wszczepienia protezy u pani Danieli Papińskiej. Pacjentka miała problemy z chodzeniem, nie wchodziła na schody. Po sześciu tygodniach rekonwalescencji i zabiegów rehabilitacyjnych te problemy znikną. Wprowadzenie nowego modelu endoprotezy, droższej od dotychczas wszczepianych, wymagało zastosowania nowego instrumentarium i dodatkowych szkoleń. W Polsce nową generację takich protez wprowadzono w ubiegłym roku. Z powodzeniem stosują je ośrodki w Toruniu i Łodzi. Naszym dążeniem jest utrzymanie się w krajowej czołówce dla dobra naszych pacjentów. W planach zabiegów na ten rok mamy oprócz dotychczas wszczepianych protez stawów kolanowych, 20 operacji z zastosowaniem tej najnowszej generacji - mówi ordynator.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • gratulacje, żeby tylko nie byłotak jak ze mną Zgłosiłem się do Waszego pogotowia z urazem kostki,zaopatrzono mnie w opatrunek gipsowy.Dokonał tego ortopeda stwierdzając "zwichnięcie " Gdy po trzech dniach zgłosiłem się do tego samego pogotowia w Waszym szpitalu zsiniejącą nogą ( za ciasno założono gips) to Pan Ortopeda nawet nie popatrzył tylko kazał iść gdzie indziej bo " mamy rremont" Dopiero w szpitalu na ul żeromskiego udzielono mi pomocy nie tylko zmieniając gips ale również dokonując zabiegu operacyjnego który powinien być wykonany od razu ( zerwabe wiązadła , pęknięta kość pięty) Zyczę Wam trafnych diagnoz i zabiegów. były Wasz pacjent
 • byly wasz pacjent ma racje ortopedzi w wojewodzkim dostaja cuda dla pacjetow ktory maja kase a ortopedzi w szpitalu na zeromskiego pomagaja jak moga sama mialam operacje kolana i wiem ile zawdzieczam ortopedom z zeromskiego chodze normalnie bez kul wojewodzkim nawet i zemna nie chcial rozmawiac bo mieli juz zamknietom liste operacj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  pacjetka z zeromskiego(2007-02-10)
 • chirurdzy, ale to ze Szpitala Wojskowego nie maja sobie równych
 • Nalęży się cieszyć z postępu i sukcesu. Tylko proszę o odpowiedż jakie są zasady kwalifikacji i stawki odpłatności przez Pacjenta.Ile pokrywa NFZ.
 • W Elblągu jest bardzo dużo kulawych ludzi ,ciekawe kiedy z tym problemem upora się NFZ.
 • Gratuluję, dobra informacja dla laików ,poczekamy na efekty i odległe wyniki.A może coś na temat .....
 • Mam 47 lat Z powodów stawów kolanowych chodzę przy pomocy dóch kul.ZUS nie chce dać mi renty,a mnie nie stać na operację Koło się zamyka.
 • Słyszałem,że każdy taki zabieg powoduje skrócenie nogi.Gwarancja na staw obejmuje okres 5-ciu lat.O ile będzie krótsza noga gdy będę miał 70lat i będę po trzech zabiegach?
 • Ciekawe czy na temat traktowania pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim oddziału ortopedii zabierze głos ktoś z dyrekcji tego szpitala.Takie traktowanie jak opisali poprzednicy zasługuje na piętnowanie. Dlaczego jedni ortopedzi mogą być ludzcy , poprostu normalni ( lekarze oddziału ortopedii ze Szpitala z Zeromskiego ) a inni ( lekarze ortopedzi ze Szpitala Wojewódzkiego ) tak bardzo zadufani w sobie , czy aroganccy ? Przecież jedni i drudzy kształcili się po to by pomagać chorym, ale widocznie mają inne spojrzenie na tą pomoc, inne kierunki jej przeprowadzania, Od czego to zależy ?
 • lekarze z nowego szpitala nie znaja sie na fachu swojej roboty wielu ludzi okaleczyli błednymi decyzjami, a po drugie panuja tam bakterie.byłem jednym z ich pacjetów . tylko szpital na zeromskiego i trafna i szybka ingerencja lekarzy uratowali moja noge i jestem normalnym człowiekiem. tak wiec jest lekarz i lekarz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zyczliwy(2007-02-11)
 • Dziękuję poprzedniku, dodałeś mi otuchy i nadziei na pomyslne zakończenie moich kłopotów. Cieszę się że operowany byłem na ortopedii szpitala przy Żeromskiego.Potwierdzasz moje myśli że wszystko będzie dobrze. Dziękuję WAM PANOWIE ORTOPEDZI z Żeromskiego Z
 • i po co bylo zamieniac kontrakt ortopedyczny w zamian za oddanie psychiatrii!!! swietne posuniecie!!!
Reklama

To się czyta

To się komentuje