UWAGA!

Nowa i Niska znowu pod wodą!

 
Elbląg, Nowa i Niska znowu pod wodą!
fot. Witold Sadowski

Wystarczą krótkotrwałe, intensywne opady deszczy, by ulice Nowa i Niska zamieniły się w wodne zbiorniki. Cierpią kierowcy, cierpią właściciele znajdujących się tam firm i ich klienci. Największe dolegliwości spotykają jednak mieszkańców budynku przy ul. Niskiej 25. Piwnice ich domu oraz teren do niego przyległy są często zalewane. Za często... Zobacz zdjęcia.

Od kilku dni pogoda nas nie rozpieszcza. Na przemian: albo pada albo świeci słońce. Opady są krótkotrwałe, ale bardzo często intensywne. I takie deszcze powodują problemy w rejonie ulic Niskiej i Nowej. Woda stoi nie tylko na jezdniach - wlewa się szerokim strumieniem do piwnic budynku Niska 25.
       - Nasze problemy zaczęły się w momencie wybudowania ul. Nowej - mówią mieszkańcy posesji. - Od tego czasu, gdy tylko trochę mocniej popada deszcz - teren wokół budynku momentalnie zamienia się w jezioro, a woda strumieniami wlewa się do piwnic. Dopóki nie było tej ulicy - zalewało nas bardzo, bardzo rzadko. Zdarzało się to tylko czasami w przypadku bardzo rzęsistego i długotrwałego deszczu.
       Dzisiejsze opady spowodowały nie tylko zalanie piwnic i przyległego terenu. Woda w ogromnych ilościach stała również na ulicach. Kierowcy radzili sobie, jak mogli. Wielu omijało zalane miejsca,  przejeżdżając po chodnikach, niektórzy ryzykowali i przejeżdżali bezpośrednio przez wodę.
       Ulica Nowa jest niby nowa, ale coś tu jest nie tak praktycznie od jej powstania. Bo wystarczy, że chwilę nieco mocniej popada deszcz, a zarówno Nowa jak i Niska zamieniają się w głębokie bajora. O ile kierowcy jakoś tamtędy przejadą, o tyle problem mieszkańców i właścicieli znajdujących się tam zakładów jest ogromny. Czy ich gehenna kiedyś się skończy?
       Do tematu wrócimy wkrótce.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama