UWAGA!

Nowe limity pasażerów w komunikacji miejskiej

 Elbląg, Nowe limity pasażerów w komunikacji miejskiej
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Zgodnie ze zmianą przepisów w zakresie stanu epidemii od 1 czerwca (poniedziałek) limit pasażerów mogących podróżować danym środkiem transportu zostanie zwiększony do 50 procent łącznej liczby miejsc siedzących oraz miejsc stojących. Jednocześnie zwracamy uwagę, że zgodnie z ww. przepisami, połowa miejsc siedzących nadal musi pozostać nie zajęta - informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Ze względu na zróżnicowanie marek oraz typów pojazdów i dla ułatwienia orientacji w nowych uregulowaniach prawnych, podajemy średnie liczby miejsc dostępnych w pojazdach komunikacji miejskiej w czasie obowiązywania nowych przepisów (tj. od 1.06.2020 do odwołania):

- autobus komunikacji miejskiej – ok. 45 miejsc,

- tramwaj Konstal 805 Na i Moderus Beta MF09AC (krótkie wagony) – ok. 53 miejsc,

- tramwaj 121 N Pesa („ogórek”) – 59  miejsc,

- tramwaj M8C (długie wagony)– ok. 85 miejsc

Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy o stosowanie się do przepisów i zaleceń obowiązujących w miejscach publicznych - w szczególności dotyczy to zakrywania twarzy.

Także od 1 czerwca 2020 wznowiona zostanie sprzedaż biletów u prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej. Jednocześnie przypominamy, że:

- sprzedaż biletów w pojazdach odbywa się tylko za odliczoną kwotę;

- podczas sprzedaży biletów, przy stanowisku kierowcy może przebywać tylko jedna osoba;

- opłata dodatkowa za korzystanie z komunikacji miejskiej bez ważnego biletu/ dokumentu przewozu, wynosi 140 zł + cena odpowiedniego biletu;

Jednocześnie zachęcamy do korzystania z alternatywnych sposobów wnoszenia opłaty za przejazd, takich jak:

- elektroniczna portmonetka na Elbląskiej  Karcie Miejskiej oraz sklep internetowy dla EKM

- aplikacje mobilne moBILET i SkyCash

- bilety papierowe dostępne w punktach handlowych.

Szczegółowe informacje na temat EKM, sklepu internetowego oraz aplikacji mobilnych na stronie www.zkm.elblag.com.p

Michał Górecki, ZKM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ludzie jakie maseczki jak połowa nie ma w tramwaju i autobusie. Omijamy srodki komunikacji bo ludzie kpią sobie z życia. To samo w sklepach co krok to ćw, ,ok.
 • Tak szczerze jak do wagonu tramwajowego 805Na teraz może wejść 50% pasażerów co w przeliczeniu daje 53 osoby to w takim razie nie chce mi się wierzyć że to tego wagonu zmieści się aż 106 ludków. ! A może jednak. .. ?
 • Poziomo wejdzie i że 300 :)
 • Z uwagi na koronawirusa zrezygnowałam z komunikacji miejskiej, ale teraz chętnie wrócę do tego rozwiązania. mam tylko pytanie, mianowicie czy połowa siedzeń jest po prostu zdemontowana czy też są zaklejone lub w inny sposób zabezpieczone przed skorzystaniem? Jestem osobą poruszającą się o kuli i możliwość siedzenia ułatwia mi podróż. .. z góry dziękuję za odpowiedź, dziękuję!
 • @Ania Mi. - Na siedzeniach wisi kartka z informacją nie siadać, ale ludzie i tak siadają. Jedni nie zwracają uwagi a drudzy wyganiają, ponieważ nie życzą sobie aby ktoś przy nich siedział. Szczerze mówiąc zrobiłabym to samo.
 • @Kkkkkkk - Ale i ludzie zrywają te kartki co dziennie są na ziemi Wiem bo sprzątam te autobusy Co dziennie teraz to nawet odrazu lecą do kosza bo nie ma sensu je co dziennie je podnosić
 • Oczekujący pasażerowie na przystankach powinni już mieć nałożone maski lub zakryte usta i nos, a nie dopiero jak wejdą do pojazdu. Ponadto należy wytępić ten durny zwyczaj, że pasażer dopiero na schodach pojazdu wyrzuca papierosa, wcześniej wydmuchując ostatniego dymka, a wtedy ten okropny smród wsiada wraz z nim. Poza tym w tej trudnej sytuacji niedopuszczalne jest, aby na przystankach przesiadywali bezdomni często z ich całym podejrzanym higieniczne majdanem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8
  0
  Limit oraz kultura.(2020-06-01)
 • Mowa krótka w Elblągu mieszkają B, a, R, a, n, y którzy zarządzenia mają w 4 literach.
 • Wiem o czym mówisz, jestem kierowcą a najgorsze zachowanie, czyli zrywanie kartek, siadanie na niedozwolonym miejscu, wyzywanie kierowcy bo nie chce zabrać z przystanku, ponieważ jest już przeludnienie pochodzi od osób starszych. Młodzi rozumieją i mają świadomość że tak poprostu jest, mamy takie prawo na dzień dzisiejszy a starsi zaraz uważają, że my robimy im na złość i idzie kubeł zimnej wody na głowę.
 • Jak zarządzą, że masz skakać bo mandat to również to będziesz uskuteczniać?
 • @Limit oraz kultura. - Aha czyli pasażer moze przesiadywać - lepszy sort, ale bezdomny to nie - gorszy sort? Takie to miłosierne i katolickie. .. .. .. a nie czekaj :)
 • stare dobre czasy -w autobusie i tramwaju był konduktor i można było kupi c bilet, dawał sygnał odjazdu wszystko diabli zwieli na widzi misie urzedasów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  miesz,ZAWAD Y(2020-06-02)
Reklama