UWAGA!

Nowe oblicze Straży Granicznej

 Elbląg, Nowa siedziba Straży Granicznej przy ul. Kotwiczej
Nowa siedziba Straży Granicznej przy ul. Kotwiczej (fot. Anna Demibińska)

Tak wygląda z zewnątrz nowa siedziba Morskiego Oddziału Straży Granicznej przy ul. Kotwiczej. Jej oddanie do użytku jest planowane na trzeci kwartał tego roku, a cała inwestycja ma kosztować prawie 17 mln złotych. 

- Pełne oddanie nowego obiektu do użytku planowane jest na trzeci kwartał tego roku, niewykluczone jednak, że do części biurowej funkcjonariusze będą mogli się wprowadzić wcześniej, nawet do końca drugiego kwartału. Zależy to od dopełnienia wszystkich czynności formalnych i technicznych oraz uzyskania zgody inspektora nadzoru budowlanego na użytkowanie - informuje kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. - Gdy funkcjonariusze rozpoczną urzędowanie w nowym obiekcie, stary zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstaną m.in. garaże i kojce dla psów. Będzie też modernizowane nabrzeże. Prace z tym związane mają potrwać około trzech miesięcy.

Inwestycja ma kosztować prawie 17 mln złotych, realizuje ją Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki. Nowa siedziba w całości integralną część infrastruktury morskiego przejścia granicznego na zewnętrznej granicy UE i strefy Schengen. Wykorzystywana będzie do zapewnienie sprawnej i skutecznej odprawy granicznej w przejściu granicznym w Elblągu, obsługującym połączenia z obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Pracę w nowej siedzibie rozpocznie około 60 funkcjonariuszy Straży Granicznej. 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama