UWAGA!

Noworoczne postanowienia

Od nowego roku będę lepszy, nie zapalę, będę się uczyć - takie obietnice składamy sobie sami wraz z Nowym Rokiem. Obietnic tych zazwyczaj jednak nie dotrzymujemy. Są jednak sposoby, żeby wytrwać przy nich dłużej niż kilka dni.

Noworoczne obietnice składa sobie prawie każdy. Ten zwyczaj - jak twierdzą psycholodzy - ma uwarunkowania kulturowo - historyczne. Nowy Rok kojarzy nam się z czymś innym, nowym, lepszym i skłania do tego, żeby i do swojego życia wprowadzić jakieś pozytywne zmiany.
     Najczęściej jednak noworoczne postanowienia pozostają jednak wyłącznie w głowie lub na kartkach pamiętników.
     - Jeżeli takie postanowienie nie jest poparte naszą wewnętrzną chęcią, to nie ma większych szans bycia dochowanym - mówi Ewa Jędrzejewska, psycholog Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu. - Niewiele wtedy z naszych postanowień zostaje. Badania wykazują, że nawet najsilniejsze wygasają już około marca. Ludzie powoli o nich zapominają i przestają ich dotrzymywać.
     Aby wytrwać w swoim postanowieniu jak najdłużej trzeba stawiać przed sobą konkretne cele, których osiągnięcie jest w miarę realne.
     - Te noworoczne obietnice kojarzą mi się z książką "Dziennik Bidget Jones" - śmieje się Ewa Jędrzejewska. - Ona miała bardzo nierealne postanowienia - przestanie palić, pić, schudnie 20 kilogramów, pozna kogoś interesującego, co niekoniecznie przecież do końca zależało od niej. Myślę, że warunkiem powodzenia takich postanowień jest - przede wszystkim - ich realność.
     W wytrwaniu w swoim postanowieniu pomoże postawienie sobie daty, bądź innego miernika, dzięki któremu stwierdzimy, czy udaje nam się realizować nasze cele. To mobilizuje do dalszych wysiłków. Jeszcze innym dobrym sposobem jest zapisanie swoich postanowień i pokazanie ich swoim znajomym. Oni będą swego rodzaju kontrolą i powinni nam o nich przypominać.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Takie postanowienia to dobra rzecz. Ja mam takie postanowienie i chciałbym się z nim podzielić z innymi !!!!! Może to forma mobilizacji ???? Po pierwsze chcę pogodzić się ze swoją ukochaną dziewczyną , którą bardzo skrzywdziłem w tamtym roku. Chcę być dla Niej dobry i okazać Jej swoją całą miłość. Po drugie , zalecam to każdemu , skończyć z piopijaniem alkoholu, to tylko psuje życie i układy międzyludzkie. Polecam to każdemu Pozdrawiam
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    wytrwały(2002-01-02)
Reklama