UWAGA!

Noworoczny koncert z nagrodami

Tradycyjnie 6 stycznia w Bibliotece Elbląskiej o godz. 18 odbędzie się Koncert Noworoczny, podczas którego prezydent Elbląga Henryk Słonina wręczy swoje doroczne nagrody.

Od 1991 roku w Wieczór Trzech Króli prezydenckie wyróżnienia przyznawane są za szczególnie doniosły wkład w rozwój miasta w dziedzinach: kultura i sztuka, działalność oświatowa i pedagogiczna, działalność gospodarcza, ochrona środowiska, sport i turystyka, służba zdrowia i opieka społeczna.
       O przyznanie prezydenckiej nagrody za działalność w 2009 roku ubiega się 37 kandydatów. Do Urzędu Miejskiego wpłynęły w tej sprawie 43 wnioski.
       Laureaci, oprócz nagrody finansowej, otrzymają także statuetki wykonane według projektu olsztyńskiej rzeźbiarki Barbary Lis-Romańczuk.
       Tegoroczną uroczystość uświetni koncert pn. „Miłośnie i filmowo" w wykonaniu Krzysztofa Jakowicza (skrzypce) oraz zespołu Kameleon Septet w składzie: Mariusz Jeka (klarnet, saksofon altowy, klarnet basowy), Bartłomiej Krauz (akordeon), Piotr Maślanka (perkusja), Maciej Szczyciński (kontrabas, gitara basowa, oud), Paweł Stankiewicz (gitara akustyczna, gitara elektryczna, banjo), Hadrian Tabęcki (fortepian). Artystom towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Radosława Kiszewskiego.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a co to - w Elblągu nie ma wykonawców nagród ??? Do Olszytna trzeba jechać zamawiać ??? Niepatriotycznie Prezydencie.
 • Nie ma co napisać -to cokolwiek, nie ważne że głupio!
 • a po co mi taka informacja? Można iść na ten koncert? Pisanie o balu na dworze króla, co to niedostępny jest dla plebsu. .. I nagradzanie się. .. Napisać po tym dziwacznym wydarzeniu kogo Jego Wysokość doceniała i obdarowała, ale zapowiadać, skoro wstęp jest tam wzbroniony? Bez sensu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jarek K(2010-01-04)
 • W kategorii "sport" proponuję przyznać nagrodę trenerowi Arteniukowi z Olimpii - za trenerski warsztat w efekcie którego spadek wydaje się nieunikniony, za walkower z Olsztynem, a przede wszystkim za ostatnie transfery promujące przyjaźń polsko - ukraińsko - białoruską.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kibic z Prostej(2010-01-04)
 • myślę, że to wydarzenie także powinno nosić tytuł "miłosna farsa"- zoabczymy kto z grona ukochanych współpracowników (najczęściej urzędników) prezydenta zostanie doceniony, dlaczego w wileu przypadakch to farsa nie trzeba chyba tłumaczyć?
 • W żaden sposób nie da się wytłumaczyć prostactwa z jakim mamy tu do czynienia. Mam nadzieje, że żaden z nagrodzonych tego nie przeczyta.
 • i po co to święte oburzenie- jak ktoś zasłużenie dostanie nagrodę to żaden komentarz go nie dotknie, trudno przecież dogodzić wszystkim, a prostactwem jest styl sprawowowania władzy, która jest z daleka od społeczeństwa i wszystko wie lepiej. ..
 • Statuetki i inne gadzety trzeba zamawiać u elblążan, w swoim mieście zostawiać pieniądze !
 • chyba się coś Wam pomyliło to ma być w teatrze z tego co wiem. .. .
Reklama