UWAGA!

Nowy dom dla Olimpii

 Elbląg, Budynek klubu
Budynek klubu (fot. Michał Skroboszewski)

Już niebawem do odnowionego budynku klubowego może wprowadzić się Olimpia Elbląg. Dziś (9 grudnia) oddano do użytku wyremontowany, a w zasadzie nowy obiekt, który będzie służył piłkarzom i łyżwiarzom. To koniec kolejnego etapu modernizacji Stadionu Miejskiego przy ul. Agrykola 8. Teraz czekamy na oświetlenie murawy. Zobacz zdjęcia.

Na parterze szatnie dla piłkarzy, łyżwiarzy i wrotkarzy, pomieszczenia dla sędziów, delegatów, kontroli antydopingowej. Na piętrze sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe dla Olimpii Elbląg, siłownia, sala gimnastyczna. Tak prezentuje się nowy budynek klubowy Olimpii Elbląg, który dziś został uroczyście otwarty. Ma prawie dwa razy większą powierzchnię niż stary budynek i spełnia wymagania licencyjne PZPN.
       - Cieszymy się, że stopniowo poprawiana jest infrastruktura, która pozwoli, nie "na wariata", ale spokojnie awansować do wyższej ligi. Najważniejsze jest mieć warunki, a później przyjdzie efekt sportowy – mówił Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg, która będzie gospodarzem obiektu.
       - Chciałbym podziękować za to, że ten obiekt powstał. W województwie warmińsko – mazurskim obiektów pierwszo- i drugoligowych jak na lekarstwo – mówił Marek Łukiewski, prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
       Pomieszczenia biurowe stoją na razie puste. Trzeba je jeszcze umeblować, postawić komputery, odpowiednie wyposażenie i... w zasadzie można zaczynać.
       - Ten obiekt spełnia wszystkie kryteria dla drużyny pierwszoligowej. Zmieniło się w zasadzie wszystko. Jest bardziej funkcjonalny, każdy metr został wykorzystany. Konsultowaliśmy się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i doradzano nam jak to wszystko efektywnie wykorzystać – mówił Paweł Guminiak.
       Na parterze natomiast ruch już jest. Z szatni korzystają młodzi łyżwiarze, którzy rywalizują na pobliskim torze. Jego uroczyste otwarcie również miało dziś miejsce.
       Na razie obiekt został oddany i władze Olimpii czekają na oficjalne przekazanie budynku. A potem można zaczynać przeprowadzkę z hotelu Atleticon. I piłkarze na wiosnę nie będą się już przebierać w Gimnazjum nr 5 – będą mieli do dyspozycji przestronne szatnie. 
       Co dalej z inwestycjami przy Agrykoli 8? Po zainstalowaniu oświetlenia na stadionie (ogłoszono trzeci przetarg; urzędnicy czekają na oferty potencjalnych wykonawców) stadion będzie spełniał wymogi licencyjne jeżeli chodzi o grę w I lidze. Na dalsze inwestycje przyjdzie poczekać na następną kadencję samorządu. Wybory prawdopodobnie odbędą się w listopadzie 2018 r.
       - Więcej do końca kadencji już nie zdążę zrobić. Co po wyborach, to trudno powiedzieć - powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 
       Modernizacja budynku klubowego kosztowała prawie 4,4 mln zł, z czego prawie 1,5 mln zł pochodziło ze środków zewnętrznych. Remont (a w zasadzie budowa) trwała rok. Rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku, 6 grudnia tego roku zakończyły się odbiory. W ramach inwestycji przeprowadzono roboty rozbiórkowe, przebudowano pomieszczenia, wybudowano dodatkowe piętro. Warto też wspomnieć o rękawie dla zawodników, którym będą wychodzić na murawę.
       Razem z torem łyżwiarskim i znajdującym się nieopodal Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym powstał kompleks sportowy. Teraz już od działaczy klubowych zależy, czy będzie tętnił życiem.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama