UWAGA!

Nowy dyrektor od promocji miasta

 Elbląg, Piotr Kowal jeszcze jako wiceburmistrz Ostródy
Piotr Kowal jeszcze jako wiceburmistrz Ostródy fot. fanpage miasta Ostróda)

Piotr Kowal wygrał konkurs na dyrektora departamentu promocji i turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu. Przez wiele lat pracował w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu, był też przez rok wiceburmistrzem Ostródy.

Piotr Kowal jest elblążaninem, ma 36 lat, jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, ukończył filologię polską o specjalności komunikacja medialna. Od lat związany jest z elbląskim sportem, jako trener prowadzi m.in. zajęcia z siatkówki w IKS Atak.

Przez lata pracował w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, od 2017 roku był kierownikiem hali przy al. Grunwaldzkiej, od sierpnia 2021 roku – wicedyrektorem MOSiR. Cztery miesiące później przyjął propozycję objęcia stanowiska wiceburmistrza Ostródy, gdzie podlegała mu m.in. edukacja, sport i promocja miasta. 31 grudnia 2022 roku Piotr Kowal złożył jednak rezygnację ze stanowiska, tłumacząc ją przyczynami osobistymi. I wrócił do pracy w MOSiR już jako kierownik obiektów letnich i zimowych.

Był jedną z dwóch osób, które złożyły swoją ofertę w konkursie na dyrektora departamentu promocji i kultury, jaki powstał po reorganizacji dokonanej w ratuszu przez prezydenta Elbląga.

- Na razie wiem, że wygrałem konkurs. Wszystkie szczegóły dotyczące pracy będę uzgadniał po weekendzie – powiedział nam dzisiaj Piotr Kowal.

„Kandydat spełnił wymagania formalne, uzyskał maksymalną liczbę punktów podczas przeprowadzonego naboru, wykazał się wiedzą i znajomością ustaw wskazanych w ofercie oraz doświadczeniem na stanowisku kierowniczym, co zapewni prawidłowe wykonywanie zadań” – czytamy w rozstrzygnięciu konkursu, opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego.

Nazwiska Piotra Kowala przewijało się w komentarzach pod naszym artykułem o konkursie, był wskazywany jako pewny kandydat na to stanowisko.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama