UWAGA!

Nowy samochód dla strażaków z Milejewa

Elbląg, Nowy samochód dla strażaków z Milejewa
Fot. P. Serocki

Jutro (1 grudnia) o godz. 12 rozpoczną się w Milejewie uroczystości związane z przekazaniem miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej samochodu pożarniczego. Władze samorządowe województwa reprezentować będzie wicemarszałek Grzegorz Nowaczyk.

Na Warmii, Mazurach i Powiślu działa 580 jednostek OSP, na co dzień do działań ratowniczych gotowych jest 12 tys. strażaków. Wraz z drużynami młodzieżowymi, drużynami kobiet i seniorów to blisko 20 tys. osób zaangażowanych w misję ratowania życia i mienia.
     - Nie sposób przecenić znaczenia Ochotniczej Straży Pożarnej, której członkowie nie tylko wspomagają zawodowych strażaków z PSP, ale często odgrywają wręcz pierwszoplanową rolę. Dotyczy to zwłaszcza obszarów wiejskich, na których o wiele trudniej byłoby zapewnić bezpieczeństwo, gdyby nie zaangażowanie strażaków-ochotników - mówi Grzegorz Nowaczyk. - Niech zatem nowy samochód pożarniczy dobrze służy strażakom z Milejewa, oby jednak jak najrzadziej pojawiała się potrzeba wykorzystania go w akcji.
     W tym roku Zarząd Województwa udzielił jednostkom OSP z całego regionu wsparcia w kwocie ok. 500 tys. zł, co umożliwiło remonty i rozbudowę remiz strażackich a także naprawę i zakup sprzętu. Również w projekcie budżetu na rok 2008 przewidziano środki na dalsze wsparcie dla warmińsko-mazurskiej OSP.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama