UWAGA!

Nowy zastępca u strażaków

Elbląg, Nowy zastępca u strażaków

Brygadier Ryszard Baran przez najbliższe pół roku będzie pełnił obowiązki zastępcy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Przed Ryszardem Baranem i jego współpracownikami mnóstwo pracy, związanej nie tylko z gaszeniem pożarów.

Ryszard Baran jest doświadczonym strażakiem, z ponad 25-letnim stażem. Przeszedł wszystkie szczeble kariery, był dowódcą sekcji, naczelnikiem wydziału prewencji i wydziału operacyjnego. Był także rzecznikiem komendy. Od 1 lipca objął jedno z najwyższych stanowisk w komendzie miejskiej. Przez pół roku będzie pełniącym obowiązki komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
       - Bardzo się cieszę, że komendant miejski i wojewódzki darzą mnie takim zaufaniem. Moje obowiązki zostaną rozszerzone o dozór nad służbą operacyjną, prewencyjną, w części także nad techniką pożarniczą - mówi Ryszard Baran, którego na stanowisku rzecznika prasowego zastąpi kapitan Przemysław Siagło.
       Przed Ryszardem Baranem i jego współpracownikami mnóstwo pracy, związanej nie tylko z gaszeniem pożarów. Elbląską straż czeka wiele inwestycji, m.in. budowa nowej strażnicy przy ul. Bema i przebudowa strażnicy przy ul. Browarnej, zakup nowych wozów strażackich.
       - My naprawdę bardzo marzymy o nowoczesnej strażnicy, bo obecne warunki w miejscu naszej pracy odbiegają od wymogów XXI wieku. Z tego, co wiem, Prezydent Elbląga zlecił opracowanie koncepcji jej budowy - mówi Tomasz Świniarski, komendant elbląskiej straży pożarnej.
       W nowej strażnicy ma mieścić się nowoczesne Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które zgodnie z wymogami unijnymi musi powstać do 2012 roku. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.
      
      
kojot
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A Hawaj rzecznikiem PSP :)
 • Dh strazacy gratulacje z awansow zycze wytrwalosci spokojnej pracy. Czesiek
 • Brawo Rysiek nareście odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach. Tylko politykom ręce precz od grzebania teraz w tym gnieżdzie, taka obsada ma szanse postawienia pożarników na koła. Gratulacje !!!!!
 • Słyszę w mediach o kolejnym awansie pana Barana na kolejne stanowiska w straży, a to do Olsztyna na komendanta a to gdzie indziej. Nigdy nie słychać o jego odwołaniu i z jakiej przyczyny a w mediach jest cicho. Wydaje misie że to facet bez ambicji i honoru. Gdzie go pośla tam idzie. Typowy zajac i lojalka. Nie słyszałem o zadnych osiagnieciach w pracy czy pozyskania funduszy dla strazy itp. Nie mam pojecia dlaczego on jest lansowany. Czy w strazy nie ma innych ludzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  opserwator(2009-07-05)
 • Do opserwatora> masz rację Pan Baran awansował do Olsztyna jednak nie Ryszard a Bogdan i to było 10 lat temu. Mam przyjemność pracować z panem Baranem i uwierzmi, ma osiągnięcia zawodowe. Gratuluje awansu i życzę powodzenia na nowym stanowisku
 • Rysiu, szczerze gratuluję Tobie i Twojej żonie. Krystyna
 • Panie Ryszardzie, gratulacje od koła inżynierów i techników przy Alstom dla Pana i żony Ireny. Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ochucki Ryszard(2009-07-06)
 • Zgadzam się z Panem, że Ryśki to fajowe chłopaki, a i Irenom też nic nie brakuje. .. .
 • Gratulacje Panie Ryszardzie !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  b.strazak(2009-07-06)
 • a co z się stało z byłym komendantem Jarkiem Grzywną?
 • Gratulacje, czy teraz zakończy się załatwianie etatów dla żon kolegów z NY.
 • Ponoć w PSP kobitki nieźle zarabiają, czy ktoś wie czy są tam wolne etaty? Bez znajomości. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobotny(2009-07-06)
Reklama