UWAGA!

O czym należy pamiętać podczas wakacyjnych wyjazdów

 
Elbląg, O czym należy pamiętać podczas wakacyjnych wyjazdów
fot. policja

Policyjny bilans wskazuje na to, że wyższa temperatura i słoneczna pogoda powoduje, że kierując autem chcemy szybciej dojechać w docelowe miejsce. Nie idzie to w parze z bezpieczeństwem oraz dużym natężeniem ruchu, chociażby na drodze nr 7 prowadzącej na Mierzeje Wiślaną.

W ciągu minionej doby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wyjeżdżali do 16 zdarzeń drogowych. Do części z nich mogłoby z pewnością nie dojść, gdyby zachowano ostrożność, ograniczano prędkość jazdy lub też zwiększano odstęp od pojazdu poprzedzającego.
       - Pamiętajmy też o tym, że upał nie wpływa na nas pozytywnie – tłumaczy kom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Jeżeli kierujemy pojazdem, a wewnątrz mamy wysoką temperaturę, to na pewno szybciej się męczymy, a nasze reakcje mogą być wolniejsze. To wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo takiej podróży.
       Jak pokazuje policyjna praktyka, nawet drobna stłuczka lub nawet w niektórych przypadkach pozostawienie pojazdu w miejscu niedozwolonym, może skutkować stworzeniem niebezpiecznej sytuacji na drodze lub kilkukilometrowym korkiem.
       Pamiętajmy też o tym, by robić przerwy w podróży lub wybierać czas podróży wcześnie rano lub późnym wieczorem, gdy natężenie pojazdów na drodze jest znacznie mniejsze.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • zostawić niedzielnych kierowców pod opieką
 • " gdyby zachowano ostrożność, ograniczano prędkość jazdy lub też zwiększano odstęp od pojazdu poprzedzającego. " - No właśnie Panie Tomaszu K. - czy po części nie jest to też Waszą winą?
 • "nawet drobna stłuczka (. .. ) może skutkować stworzeniem niebezpiecznej sytuacji na drodze lub kilkukilometrowym korkiem" Właśnie. Wystarczy że dojdzie do drobnej kolizji i już blokada. Bo jedna mameja z drugą muszą koniecznie wezwać policję i nie ruszą swych gratów z drogi bo mają totalnie wszytsko gdzieś. Jeśli nie ma rannych to wystarczy pstryknąć zdjęcia, wraki odstawić na pobocze i dogadać się (spisując oświadczenie gdy jest ewidentny sprawca ) by nie utrudniać życia innym użytkownikom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Kierchu(2018-07-26)
 • Glut prawda... To nie jest droga tylko jakiś gniot! Weźcie się do roboty skończcie w końcu S7 a wypadków będzie o wiele mniej a i korków nie będzie
 • Göw?o prawda... To nie jest droga tylko jakiś gniot! Weźcie się do roboty nieroby skończcie w końcu S7 a wypadków będzie o wiele mniej a i korków nie będzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  QbeeQ (2018-07-26)
 • Pod opieką Boga wszechmogącego i Maryja dziewica
 • Upały to niektórym mózgi odbierają. Kierowcy często migają w prawo a skręcają w lewo albo w ogóle nie migają.
Reklama