UWAGA!

O Elblągu w TVP Historia

Elbląg, O Elblągu w TVP Historia

Dziś (15 września) na antenie TVP Historia, w ramach cyklu Polska i świat z historią w tle, wyemitowany zostanie film dokumentalny o Elblągu. Początek o godz. 18.30.

W dokumencie "Elbing-Elbląg" o walkach o miasto w 1945 roku, elbląskim przemyśle, powojennych zniszczeniach i procesie odbudowy Starego Miasta opowiadają Tomasz Stężała, autor dwutomowej książki Elbing 1945 oraz Wiesława Rynkiewicz-Domino i Tomasz Gliniecki z Muzeum Archeologiczno-Historycznego.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Elbląg niedługo przejdzie do historii. Jak mam mieszkać w takim zadupiu to ja dziękuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antuan(2012-09-15)
 • Ktos tu napisał źe Elbląg to zadupie. Nie ma miejsc pracy same Biedronki Źabki i hurtownie. A kogo wina? Elblązanie przez kilkanaście lat wybierali Słonine a teraz przez kilkanascie lat będa wybierać Nowaczyka. Ktorzy doprowadzili Elbląg i doprowadzają Elbląg do degradacji i izolacji na mapie Polski. Wybierajmy mądrze a nie dla trendu jaka partia jest na Topie w Warszawie. A Elbląg nie będzie zadupiem. Proste i logiczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_26360(2012-09-15)
 • No i jeszcze olsztyn jest największym zagrożeniem dla i Elbląga. Blokuje wszystko, budowę wszystkiego i dojna krowę sobie znalazł !!!!!
 • Wszystko co dobre w Elblągu i dla Elbląga to już historia, Dzięki miernej i niezainteresowanej rozwojem, nie tak dawno 140.000 miasta, władzy schodzimy coraz bardziej na dno, szczególnie po 1999 roku po utracie statusu województwa. Ostatnie kilkanaście lat naszego miasta powinno doczekać się fachowego opracowania socjologicznego. Gremialne wyjazdy elblążan w Polskę i za granicę nie uzupełniła napływowa ludność z okolic i ludność spadła oficjalnie o ponad 20.000,a nieoficjalnie drugie tyle, choć jest zameldowana to nie mieszka w Elblągu tylko za granicą lub studiuje, czy pracuje poza swoim rodzinnym miastem. Receptą Słoniny na marazm w mieście miala być Modrzewina, ładne chodniki Nad Jarem i skuteczne zablokowanie/ zakaz sprzedaży od kilkunastu lat dzialek jednorodzinych w swoim mieście mimo terenów na kilka tysięcy działek. Reguła była prosta, jeżeli domek to przede wszystkim w Krasnym Lesie, a w mieście dla niepoznaki sprzedawano 2 do 5 dzialek rocznie w kiepskich miejscach i zawyżonych cenach. Jaki pomysł na odrodzenia Elbląga ma Nowaczyk po 2 latach obiecanek i kontynuacji inwestycji Słoniny nie wiemy. a szkoda, bo nie po to na niego głosowaliśmy.
 • Tym co ciągnie Elbląg ku stagnacji i upadkowi nie są ani prezydent S. ani prezydent N. tylko elbląskie szkoły średnie kształcące debili którzy wymuszają na lokalnych politykach bezsensowne inwestycje: port morski, ekologiczne kotłownie których już dawno nie ma, stacja kolejowe Elbląg Zdrój, nieczynne zakłady mięsne Elmaet, utrzymywanie ze względów historycznych i sentymentalnych mocno deficytowych linii tramwajowych, wożących po 5 - 10 pasażerów o ile nie są remontowane skrzyżowania ulic i. t. d. W efekcie zamiast miasta o połowę tańszego od Trójmiasta mamy miasto drogie, mało atrakcyjne w którym mieszkają i inwestują. .. .. wiadomo kto. Więcej napiszę innym razem bo się spieszę do teatru. Elbląskiego teatru tym razem. Hero. (Heronim Zabiełło)
 • Swietny film, trzeba go powtarzać
 • Panie Hieronimie, za te wszystkie bezsensowne, często nikomu niepotrzebne i za drogo zrealizowane inwestycje o których Pan pisze i do których mozna dodać wiele innych, odpowiada właśnie nie kto inny, tylko Pan Prezydent Henryk.
 • Witam. Oczywiście powtórka będzie i to jutro ( niedziela 16 września 2012 ) o godzinie 18.30 na tym samym kanale TVP Historia, polecam też z tej samej serii 18 września o Erik Koch, znawcy wiedzą kim był. pozdrawiam - jun
 • Prezydent Elbląga realizuje program przygotowany przez wydział (aktualnie to chyba departament) strategii, realizuje uchwały rady miasta. Nie obarczajmy winą kierownika budowy budującego operę że repertuar marny, bilety drogie i na widowni pusto (porównanie zbyt daleko idące ale sporo racji zawiera). Głównym winowajcą jest bylejakość klasy politycznej, bezkarność polityków za niewłaściwe decyzje polityczne, brak poszanowania dla publicznych pieniedzy, oderwanie nauki i szkolnictwa od realiów. Demokracja w której nikt za nic nie odpowiada a obywatel gnieciony nadmiernymi podatkami odpowiada za jakość życia swojego i swojej rodziny. Ale co ja tu będę smucił przy niedzieli. Hero.
 • Hero. Chyba nie jeździleś tramwajem kiedy nie było remontów dróg. Więc nie chrzań, że było tylko 5-10 pasażerów. Jak czlowiek ze stolicy województwa szuwarowo-bagiennego o tym może wiedzieć.
 • Już Oscar W. powiedział "Im dłużej żyję tym wyraźniej widzę, że to, co było wystarczająco dobre dla naszych ojców, nie jest wystarczająco dobre dla nas".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2012-09-17)
Reklama