UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O historii trudno mówić bez emocji - posłuchaj!

 
Elbląg, O historii trudno mówić bez emocji - posłuchaj!

- Książka o historii pisana bez emocji jest książką nic nie wartą. Starałem się pisać tak, by zainteresować czytelników i zachęcić do sięgnięcia po inne pozycje, opisujące szczegółowe problemy - mówi prof. Stanisław Achremczyk, autor dwutomowej Historii Warmii i Mazur.

Historia Warmii i Mazur to synteza dziejów regionu. Wydał ją olsztyński Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego, edycją zajęła się Pracownia Wydawnicza ElSet.
       Publikacja otrzymała wyróżnienie honorowe za "szczególne walory edytorskie i poznawcze" w konkursie Literacka Nagroda Warmii i Mazur Wawrzyn 2011.
       - Szczególnie trudno jest pisać o historii najnowszej - przyznaje autor w radiowej rozmowie, nagranej - co należy zauważyć - w Ratuszu Staromiejskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Materiał Agnieszki Jarzębskiej.
      
       * Prof. Stanisław Achremczyk - olsztyński historyk, specjalizujący się w historii politycznej XVI-XVIII w., historii Prus Książęcych, Królewskich i Warmii; autor i redaktor wielu książek. Jest dyrektorem Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie oraz wykładowcą Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama