UWAGA!

O kamieniach z nieba - posłuchaj!

Elbląg, O kamieniach z nieba - posłuchaj!

Czym prawdziwy meteoryt różni się od zwykłego, ziemskiego kamienia i jak się starzeje?. Dowiemy się tego, odwiedzając Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Na wystawie można też podziwiać historyczne okazy meteorytów znalezionych przez Ignacego Domeykę, najsłynniejszego mineraloga XIX wieku i inne skarby prosto z nieba.

Możliwość odwiedzenia ekspozycji jest jedną z atrakcji 13. Zlotu Miłośników Astronomii, który do niedzieli trwa we Fromborku. Wystawę można oglądać do końca września na II piętrze dawnego Pałacu Biskupiego.
       W radiowej rozmowie z Janem Brzozeckim Andrzej Pilski, sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Meteorytów, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Meteorytowego, a także redaktor kwartalnika „Meteoryt” i mieszkaniec Fromborka podkreśla, że przez ostatnie dwadzieścia lat kolekcjonerstwo meteorytów rozwinęło się w Polsce na dużą skalę.
       - Na wystawę zaprosiłem najrozmaitszych kolekcjonerów, by pokazać ludzi, którzy w różny sposób są zafascynowani meteorytami - mówi Andrzej Pilski.
       Aby posłuchać tej i innych rozmów, przejdź na eswiatowid.pl
      
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama