UWAGA!

O kosmetykach w średniowieczu

Elbląg, O kosmetykach w średniowieczu opowie dr Grażyna Nawrolska
O kosmetykach w średniowieczu opowie dr Grażyna Nawrolska (fot. nadesłana)

W czwartek, 16 sierpnia, o godz. 11 Biblioteka Elbląska zaprasza na przedostatnie spotkanie w ramach letniego cyklu „Ziołowe lato w bibliotece”. O kremach, balsamach i perfumach w średniowieczu opowie dr Grażyna Nawrolska. Wstęp wolny.

Grażyna Nawrolska – archeolog, ukończyła Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Studium Podyplomowe Muzealnictwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie we Wrocławiu. Pracowała w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, Pracowniach Konserwacji Zabytków w Zamościu i Gdańsku i Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Wraz z mężem Tadeuszem Nawrolskim prowadziła prace wykopaliskowe na elbląskiej starówce. Autorka licznych publikacji naukowych, w tym książek „Początki Elbląga w świetle źródeł archeologicznych”, „Powracająca przeszłość Starego Miasta w Elblągu”. Działa w kilku towarzystwach naukowych. Jest rzeczoznawcą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do spraw archeologii. Popularyzatorka historii Elbląga.
      
       „Ziołowe lato w bibliotece” to kontynuacja spotkań, które począwszy od roku 2016 organizowane są latem w Bibliotece Elbląskiej. W wakacyjne czwartki w zabytkowych wnętrzach Biblioteki Elbląskiej (sala „U św. Ducha”) odbywają się wykłady i warsztaty poświęcone przepisom kuchni regionalnej, zastosowaniem ziół w kuchni i kosmetyce itp.
      
       Kolejne spotkanie:

       23 sierpnia, godz. 11
       Barbara Bukowska - Marchew po mazursku, lody bananowe (warsztat kulinarny)
      
      
       Miejsce spotkań: Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej (z uwagi na trwający remont: wejście z podjazdem dla niepełnosprawnych)
       Organizator: Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu przy współpracy Biblioteki Elbląskiej i Elbląskiej Rady Seniorów

      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama