UWAGA!

O odbudowie prosto z mostu

 Elbląg, Mostek tuż po powodzi z września 2017 roku
Mostek tuż po powodzi z września 2017 roku (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

W sprawie odbudowy „Mostku Elewów” w Bażantarni – taką interpelację przygotowali radni Marek Osik, Monika Dwojakowska i Adam Matwiejczuk z KWW Witolda Wróblewskiego. Czy jest na to szansa?

- Mostek został zniszczony podczas ostatniej powodzi. W budżecie na 2022 r., na wniosek klubu radnych, zabezpieczono środki finansowe na jego odbudowę. Aktualnie brak informacji o realizacji planowanej i ujętej w budżecie inwestycji – piszą radni. Pytają, czy odbudowa obiektu będzie realizowana?

Na ich pismo odpowiedział Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. Podkreśla on, że Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej planuje realizację projektu „Rewitalizacja elbląskiej Bażantarni poprzez modernizację i odtworzenie elementów infrastuktury edukacyjnej i krajoznawczej”, a ten jest częścią projektu wojewódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027. Koszt realizowanych w Bażantarni prac ma opiewać na 5 mln zł, a zawiera się w nich odtworzenie mostków i kładek nad Srebrnym Potokiem, także Mostku Elewów, budowa dwóch wiat edukacyjnych, odtworzenie schodów terenowych, modernizację dwóch parkingów, instalację urządzeń edukacyjnych. Oprócz tego mają być realizowane działania związane z opracowaniem i wydaniem materiałów promocyjnych o Bażantarni oraz inwentaryzacją przyrodniczą ze szczególnym uwzględnieniem gatunków chronionych.

- Aktualnie na zlecenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej opracowywany jest projekt koncepcyjny zadania, który gotowy będzie w styczniu 2023 roku. Na rok 2023 zaplanowano opracowanie dokumentacji projektowej całego zadania inwestycyjnego – pisze wiceprezydent Nowak. - Gmina Miasto Elbląg będzie realizowała odbudowę Mostku Elewów wspólnie z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej – dodaje.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • kilka pensji nieroba nissana i mamy nowy mostek
 • Cóż, na 100% znaleźliby się chętni, leśnictwo dałoby sprzęt i materiał, mostek stanąłby pewnie w kilka dni. Ale "postępowy" świat jest tak postępowy, że najpierw tony dokumentacji, projekty, dofinansowania, przetargi i na koniec może trochę fizycznej roboty. I MOŻE kiedyś mostek stanie. A tak stałby już dawno...
 • Kuźwa dramat radni z prezydenciego KWW piszą zamiast w ciszy korytarzy załatwić sprawę i powiadomić potem o sukcesie? Kurde nie kumam!
 • Mostek i jego remont jest jak na załączonym zdjęciu widać, inwestycja zbyt dużą i kosztowną dla miasta, a w ogóle to powinien zająć sie tym rząd. Miasto na mosty pieniedzy nie ma.
 • I ten mostek odbudoujemy i drewniany port też zbudujemy..... jak nas wybierzecie w następnych wyborach, teraz kasy na bzdety nie wydajemy, ważniejsze są krasnale na Starym Mieście!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45
  6
  Wasz Witold(2022-11-22)
 • Wy.. połowę budzetówki to pieniądze szybko się znajdą. Miesiącami przerzucają się papierami z których nic nie wynika poza tym że oni sami kasują sowite pensje
 • Ruskie wojsko odbuduje ten mostek za bańkę samogonu. Trzeba tylko poczekać.
 • Taki mostek to naprawdę jest wielka inwestycja.... POrt i obrotnica przy tym to pikuś. Dlatego portu nie oddamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  5
  Norek ...(2022-11-22)
 • To już nagle mostek nie jest we władaniiu Wod Polskich? Bo przez ostatnie lata taka byla gadka, gdy pytano czemu nie mogą ruszyć z tematem. I skąd ta nagła werwa do odbudowy? Przypadek? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  4
  Do_pomorskiego(2022-11-22)
 • @dsfsdffsdsdf - Smutna prawda. Kiedyś jakby ktoś spadł z takiego mostku, bo się deska obluzowała, to mógłby mieć pretensje tylko do siebie, że nie uważał. Amerykanie nauczyli świat roszczeń o wszystko i dziś taki osobnik podałby do sądu miasto, że naraziło go na utratę zdrowia i życia, rozpocząłby się proces, szukanie winnych, kto robił odbiór, dlaczego gwóźdź wypadł, kto był dostawcą desek, czy deski były przybite zgodnie z zaleceniem producenta, czy użyto odpowiedniego młotka, czy były odpowiednio przeprowadzone prace geodezyjne celem poprawnego zamocowania belki wzdłużnej konstrukcji nośnej... itd.. Z drugiej strony, nie dziwię się, że tak zwlekają. Dobrze wiedzą, że mosty z drewnianą nawierzchnią w tym mieście niekoniecznie im wychodzą - patrz: Most Niski, Most Wysoki.
 • @zyzol - dorzuć swoje pracusiu i będą dwa mostki
 • @dsfsdffsdsdf - No ale w czym problem ? organizuj