UWAGA!

O oddział ZUS w Elblągu

W sprawie utworzenia Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu oraz likwidacji w Elblągu Referatu Orzecznictwa Lekarskiego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału ZUS otrzymaliśmy list otwarty Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu. Poniżej treść.

„W trosce o zaspokojenie jednych z podstawowych potrzeb społecznych mieszkańców regionu, wyrażamy sprzeciw wobec działań zmierzających do likwidacji w Elblągu Referatu Orzecznictwa Lekarskiego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Działania podjęte w listopadzie ub. roku przez ZUS prowadzące do całkowitego przejęcia kompetencji Referatu Orzecznictwa Lekarskiego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału ZUS w Elblągu przez oddział w Olsztynie naszym zdaniem są całkowicie bezzasadne.
     Likwidacja Referatu w Elblągu spowoduje znaczące utrudnienia w uzyskaniu konsultacji mieszkańców powiatu elbląskiego z lekarzami-orzecznikami ZUS. Miasto Elbląg dzieli od Olsztyna odległość 120 km, co dla znacznej grupy interesantów ZUS mających problemy z przemieszczaniem się jest odległością niemożliwą do pokonania; tak pod względem zdrowotnym jak i finansowym. ZUS posiada 51 Oddziałów w Polsce co w przeliczeniu na 16 województw daje średnią dwóch i więcej oddziałów przypadających na województwo. W woj. warmińsko-mazurskim działa jeden odział obejmujący cały obszar województwa, co wydaje się potwierdzać, iż olsztyński ZUS nie potrafi dostatecznie zdiagnozować potrzeb mieszkańców naszego województwa.
     Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, że Inspektorat ZUS w Elblągu posiadający odpowiednie warunki lokalowe w dwóch zmodernizowanych obiektach, dysponujących nowoczesną siecią informatyczną oraz posiadający specjalistyczną kadrę pracowniczą powinien stanowić podstawę do utworzenia drugiego w województwie Oddziału ZUS, umiejscowionego w Elblągu".
     
     Paweł Andrzej Kowszyński, Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość w Elblągu
M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Chyba już wiosna młode świstaki prawe i sprawiedliwe wreszcie się obudziły i nawet myślą prawidłowo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  śpioch(2004-03-18)
 • wrrr. wlasnie otrzymalem wezwanie na komisje lekarska w ZUSie w Olsztynie. Dojazd na wlasny koszt, bez mozliwosci zwrotu za podroz!!! ( komisja lekarska z powodu przedluzenia chorobowego, bo za komisje lekarskie z powodu renty zwracaja)Koszt biletu PKP w obie strony okolo 40zl, dojazd tragiczny z powodu odleglosci i czestotliwosci dojazdu , mam sie stawic na 12 w polodnie na czwartym pietrze, a mam zakaz chodzenia i siedzenia... chyba wynajme kuszetke w popciagu osobowym i TAXI pojade do Zusu. Paranoja wrrrr. Oddzial orzecznictwa musi byc w Elblgu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  połamaniec(2004-03-18)
 • ...zgadzam się !!!!!!!! Olsztyn grabii co się da u nas- a pomysleć, że ta wiocha dopiero kwitła gdy Elbląg był jednym z najważniejszych portów nadbałtyckich ........
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  świadek(2004-03-19)
 • co ty, swiadek, pieprzysz! Ile lat liczy Olsztyn a ile Elblag? Jaka role kulturowa i militarna dla regionu pelnil Olsztyn a jaka Elblag. Co chcesz jeszcze porownywac
 • Olsztyn, a co to? - a to miasto gdzie nie jeździ tramwaj!
 • jar: W Chicago tez nie jezdzi zaden tramwaj!
 • No cóż PiS stanowiska nie zajął, co do ZUS-u, to przynajmniej młodzi z PiS nadrabiają za starych wyżeraczy... Ci młodzi jeszcze daleko zajadą
 • No proszę. Widzę, że nowy narybek PiS-u zaczyna przynosić efekty... I to bardzo pozytywne...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szarmaty(2004-03-19)
 • Ostatnio czytałam, że jakiś genialny poseł – chyba z SLD i nawet to chyba Gintowt – wpadł na pomysł, aby ten referat zamiast do Olsztyna to do Gdańska przenieść. Co za głupota z tym przenoszeniem. Ten referat trzeba zostawić w Elblągu, a nawet pójść dalej i stworzyć jak wnioskują młodzi oddział ZUS w Elblągu!!!
 • Na wybory nie chodzę, ale jak będą startować ci młodzi ludzie, którzy myślą o innych to chyba pójdę na nich zagłosować.Brawo, tak trzymać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezpartyjna(2004-03-19)
 • Ja znam Kowszyńskiego on uczył mnie w szkole. Moim zdaniem to jest fantastyczny człowiek. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  księgowy(2004-03-19)
 • Mnie też uczył w zeszłym roku w Liceum – to jest nie tyle, co fantastyczny jak inteligentny człowiek, a do tego młody i przystojny. Nawet podkochiwałam się w nim – hi hi hi...
Reklama