UWAGA!

O tożsamości narodowej i globalizacji

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja elbląski Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego przygotował debatę, która odbędzie się w najbliższy wtorek (4 maja br).

W ramach nowej formy spotkań międzyuczelnianych tego dnia odbędzie się dwugłos pt. "Tożsamość narodowa a globalizacja". W wymianie zdań i poglądów wezmą udział: Bogusław Rogalski z sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego oraz Edward Jaremczuk, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.
     Bogusław Rogalski jest z wykształcenia historykiem, ma 32 lata. Jest członkiem Polsko - Amerykańskiego Stowarzyszenia Historycznego. W latach 1993 - 1997 był szefem Młodzieży Wszechpolskiej Okręgu Olsztyńskiego. W 1993 roku wstąpił do Stronnictwa Narodowego. W latach 90. był działaczem Warmińskiego Forum Centroprawicy. W sejmiku zasiada z nadania Ligi Polskich Rodzin, której to partii przewodzi jako prezes na Warmii i Mazurach od wiosny 2003 r. Pełni funkcję przewodniczącego Klubu Radnych LPR. Jest wiceprzewodniczącym komisji rewizyjnej, a także członkiem komisji Współpracy Międzynarodowej, Strategii Rozwoju Województwa oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Od 2004 roku jest członkiem Rady Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Rady Programowej Radia Olsztyn.
     Edward Jaremczuk jest doktorem nauk humanistycznych, specjalizuje się w zakresie nauki o polityce. Przewód doktorski na temat konfliktu kongijskiego obronił na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Interesuje się m.in. problematyka integracji europejskiej. Debatę poprowadzi ks. dr Andrzej Kilanowski.
     Dwugłos "Tożsamość narodowa a globalizacja" odbędzie się 4 maja br. w auli Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego (ul. Stoczniowa 2) o godzinie 16.30. Wstęp wolny.
MUR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • " Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja" - dobra okazja, bo jak widac na przykladzie alterglobalistycznego szczytu w Wa-wie, w tym kraju konstytucja tzw. elyty wladzy calkiem skutecznie wycieraja sobie gebe. Pomijajac wiekszosc "prewencyjnych" (!!!) dzialan policji i strazy granicznej, ktore to zlamaly prawo z tysiac razy - nielegalne wstrzymywanie ludzi na granicach, nielegalne "wizyty" (bez nakazow) w prywatnych domach, pobicia, zastraszania, ogolne chamstwo i uprzykrzanie zycia kazdemu, kto mial ochote pojawic sie na "szczycie" itd..itp.. [ooo... W wiadomosciach "o tym nie bylo"? Ciekawe dlaczego?]. Najsmutniejsze jest to, ze to wszystko za mje podatki !!! Pyt. retoryczne: kto zaplaci za ta policyjna farse, kosztujaca ogolem co najmniej 30.000.000 zl ?!?!. . . . . . . . Poza tym -czyz to nie zabawnie - "przedstawiciele polityki i biznesu" - czyli przedstawiciele spoleczenstwa (politycy) decyduja o losach swiata, odgrodzeni uzbrojona armia od wlasnych obywateli ! Piekne! Niech zyje demokracja! Pomijajac fakt "kontrowersyjnych" osobistosci z tej 2 grupy, np. pan kulczyk (ciekawe, czy byl tam tez Bagsik i Grobelny? ;)]... Zyjemy w ciekawych czasach... ;|
 • oszczedz nam tyrad. jak juz, to wypowiadaj sie na temat.
 • no pieknie,ex-skinhead,faszyzujacy nacjonalista, przemowi pelnym glosem w Elblagu!!!bravo!
 • 1 września 1939 - Niemcy niszczą polskie szlabany graniczne ;1 maja 2004 - Polacy sami niszczą polskie szlabany graniczne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zantyr(2004-05-03)
Reklama