UWAGA!

O traktowaniu

W poniedziałek odbędzie się zapowiedziane przez prezydenta spotkanie w sprawie sytuacji w elbląskich zakładach pracy.

Utworzenie forum prezydent Henryk Słonina zapowiedział w odpowiedzi na list przewodniczącego Solidarności w Elblągu Mirosława Kozłowskiego. O obu listach informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Przypomnijmy, prezydent odpisał, że choć nie zgadza się z tezą przewodniczącego, iż w Elblągu powszechnie łamane są prawa pracowników, czyni starania, by wraz z przedstawicielami władz wojewódzkich, pracodawców, związków zawodowych, urzędu pracy i inspekcji pracy sytuacja w zakładach na terenie miasta była na bieżąco monitorowana.
     W czasie dzisiejszego spotkania z dziennikarzami Mirosław Kozłowski, który - podobnie jak szefowie innych działających w mieście związków zawodowych - otrzymał zaproszenie na poniedziałkowe rozmowy w ratuszu, powiedział, że weźmie w nich udział, ale nie zgadza się ze stanowiskiem prezydenta i będzie bronił działań „S” m.in. w sprawie Hetmana.
     - Pan prezydent stale podkreśla, że walczy o jak największą liczbę miejsc pracy, ale dla nas ważne jest też i to, o czym prezydent nie mówi – traktowaniu pracowników i ich wynagrodzeniu – wyjaśnia Mirosław Kozłowski. – Będziemy wciąż podkreślać, że nie godzimy się na traktowanie pracowników, jak niewolników. W dawnym Furnelu inspekcja pracy ustaliła, że w ubiegłym roku pracownicy pracowali tam po 16 godzin na dobę. To niedopuszczalne!
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To dobrze, że Pan Prezydent podjął decyzję o utworzeniu Forum Społecznego, w tej niezwykle ważnej sprawie. Szkoda czasu na dalsze zwlekanie.
 • W Furnelu pracowali po 16 godz.,to niedopuszczalne. A gdzie były związki zawodowe?
 • Praca po 16h - przecież to standard aby utrzymać w E. pracę, jak pracujesz mniej to usłyszysz słowa swojego dyrektora: musisz się zastanowić nad dalszą pracą w tym zakładzie - ja już to usłyszałam:) - fajowe uczucie:)
 • Panie Prezydencie dlaczego nie uczstniczy Pan Przewodniczący Kozłowski w obradach komisji którą Pan powołał jaką doradczą d/s bezrobocia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  członek komisji(2003-09-24)
 • To nie dawny FURNEL ale MM czyli MEBLE MAZURSKIE gdzie rządzi nominowany derektor wszechwładny posiadający układy a Inspekcję Pracy ma ma gdzieś tak i Państwowego Inspektora Sanitarnego oraz inne instytucje kontrolujące
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czytelnik(2003-09-24)
 • Brawo Panie Prezydeńcie to jest mądra decyzja jako gospodarza powołując forum ale żeby Pan to wykorzystał
 • Znowu się skończy na biciu piany.Tak było z poprzednim Forum. Żadnych efektów. Szkoda czasu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2003-09-25)
 • Pan prezydent stale podkreśla, że walczy o jak największą liczbę miejsc pracy.......ostatnio dowiedziałem się z pewnych źródeł, że nasz wspaniały prezydent zaczyna kombinować coś z rynkiem przy Płk. Dąbka, jakieś hale piętrowe, parkingi podziemne , najlepsze jest to ,że sami handlujący musieli by je wybudować za własne pieniądze. Gratuluje pomyśłu, już widze jak babcia z dziadkiem daje 40 tysięcy zł aby mieć miejsce do handlu warzywami itd.. Wychodzi na to, że około 200 osób handlujących straci miejsca pracy, myśle, że nie bedzie nikogo stać na takie inwestycje. Jeszcze raz gratujuje głupiego pomysłu, najważniejsze są miejsca pracy i ludzie........... co to jest 200 osób dla prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2003-09-25)
 • A ILE JEST JESZCZE PRAWDZIWYCH ZAKŁADÓW PRACY W ELBLAGU?
Reklama