UWAGA!

O turystyce nadzalewowej

Elbląg, Statek "Monika" pływa w tym sezonie na trasie Tolkmicko-Krynica Morska
Statek "Monika" pływa w tym sezonie na trasie Tolkmicko-Krynica Morska

Dziś (23 lipca) o godz. 12 na statku „Monika” we Fromborku odbędzie się konferencja pt. „Potencjał przyrodniczy i jego wykorzystanie dziś i w perspektywie dla wzrostu gospodarczego, w tym głównie poprzez rozwój turystyki, w obszarach przyzalewowych gmin polskich i okręgów rosyjskich”.

Organizatorem konferencji jest Komunalny Związek Gmin Nadzalewowych.
       Podpisane zostanie również porozumienie o współpracy transgranicznej gmin polskich i okręgów rosyjskich pobrzeża Zalewów Wiślanego i Kaliningradzkiego.
       Komunalny Związek Gmin Nadzalewowych realizuje projekt „Rozwój lokalny z wykorzystaniem wartości przyrodniczych i kulturowych”, w 75 procentach dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Partnerami projektu są: Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Piaskach, Fundacja Ekologiczna Obwodu Kaliningradzkiego „Zielona Planeta”, Kaliningradzkie Regionalne Centrum Informacyjno-Edukacyjne Turystyki, Centrum Informacji Turystyki Ekologicznej „Infocentr”.
       Celem projektu jest wsparcie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w rozwoju działalności turystycznej i około turystycznej oraz wypromowanie tego unikalnego obszaru przyrodniczo-kulturowego dla trwałego rozwoju turystyki.
       W ramach projektu wykonano film promocyjno-informacyjny; ukazano w nim zasoby przyrody i kultury materialnej, szlaki turystyczne, niezbędne informacje dla turystów. Film trwa 35 minut, zrealizowano go w czterech wersjach językowych. Wydano aktualny informator dla turystów-wodniaków oraz informator dla potrzeb turystyki rowerowej, także foldery prezentujący Mierzeję Wiślaną, Żuławy Wiślane, Wysoczyznę Elbląską i Wybrzeże Staropruskie. Powstał też album „Perły turystyczne obszarów nadzalewowych”, ukazujący zasoby przyrody i kultury oraz multimedialne prezentacje obszaru, szczególnie akcentujące zasoby przyrody.
      
      
oprac. PED
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No proszę obudził się związek sami specjaliści! Szkoda tylko, ze nie zaprosili i nie poinformowali organizatorzy takich instytucji jak Sanepid, WiIOŚ, naukowców i organizacjie mniejszości narodowosciowych, które kiedyś zamieszkiwały te tereny pięknych i bogatych Prus Wschodnich.
 • Chcecie kanału? Podpiszcie petycję (kanał + kolej Gdynia - Elbląg - Białoruś): www.petycje.pl
 • ciągle tylko gadają i gadają. .. .czas chyba wreszcie na konkretne działania
 • Szanowni Państwo dokumenty z ekologii- rtęć- znajdują się na stronie www.rafzen.pl tu. Z poważaniem Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2009-07-23)
 • Jak widać Komunalny Związek Gmin Nadzalewowych prężnie działa i pewnie też pochwalił się na konferencji pierwszym statkiem ekologicznym której jest właścicielem (czy współwłaścicielem) i szkoda że ta konferencja na nim się nie odbyła. Bo po to ten statek został zbudowany w celu edukacji ekologicznej w ramach turystyki i nauki dla młodzieży ( patrz załóżenia projektu budowy) Byłoby zapewne taniej z organizacją konferencji ( nie trzeba dorabiać prywatnego przewoźnika Moniki) a i wydźwięk byłby o wiele większy. Mam tu na myśli oczywiście statek NOWA HANZA którego od okresu budowy nikt nie widział na wodach Elbląga, a to już 6 lat minęło. Proponuję ogłosić konkurs z wysokimi nagrodami dla tych osób które zobaczą NOWA HANZĘ na wodach rzeki Elbląg. może być bardzo wysoka nagroda. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów KZGN.
 • Następna party za publiczne pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2009-07-23)
 • kiedy rozliczy ich społeczeństwo i zainteresuje się nimi Prokuratura?
 • z taką promocją ze strony UM gmin nadzalewowych i naszego miasta mozemy co najwyzej zapełnic szpital we Fromborku. .. oczywiscie pracownikami Biura Promocji Miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poseł(2009-07-23)
 • WojŁawrynowicz ". .. Parafrazując Katona Starszego Cenzora, ,. .. POZA TYM UWAŻAM, ŻE TRUSO NALEŻY ZBUDOWAĆ”
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2009-07-23)
 • WojŁawrynowicz I ani słowa o perełce: Kolei nadzalewowej. Smutne Czy to tak ciężko zrozumieć, że przekop + Kanał Elbląski + replika Truso + kolej nadzalewowa + zagospodarowany Zalew Wiślany + wzniesienie elbląskie + Malbork + Frombork. .. to produkt turystyczny klasy światowej ? Że to tysiące dobrze płatnych miejsc pracy i rozwój Elbląga i regionu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2009-07-23)
 • Jol. Dobry komentarz. Komunalny Związek Gmin Nadzalewowych jest jak jego sztandarowa jednostka „ Nowa Hanza” (inaczej zwana „ Wstyd Elbląga” ) - za duża na Kanał Elbląski, silnik za słaby na Zalew Wiślany, bez wentylacji i klimatyzacji, brzydka i niefunkcjonalna. I do tego zbudowana za publiczne pieniądze.
 • co oni o tym wiedzą na temat „ Potencjał przyrodniczy i jego wykorzystanie dziś i w perspektywie dla wzrostu gospodarczego, w tym głównie poprzez rozwój turystyki, w obszarach przyzalewowych gmin polskich i okręgów rosyjskich” . to sa jakieś jakieś siupy? Żart?
Reklama