UWAGA!

Objazdowa akcja SLD

 Elbląg, Dziś działacze Sojuszu, członkowie młodzieżówki oraz związkowcy OPZZ reklamowali akcję 3 x tak oraz Władysława Mańkuta, kandydata do europarlamentu
Dziś działacze Sojuszu, członkowie młodzieżówki oraz związkowcy OPZZ reklamowali akcję 3 x tak oraz Władysława Mańkuta, kandydata do europarlamentu (fot. AD)

Na ostatniej prostej przed wyborami do europarlamentu Sojusz Lewicy Demokratycznej prowadzi akcję "3x tak", której celem jest zbiórka podpisów po trzema projektami ustaw dotyczących godzinowej płacy minimalnej, likwidacji umów śmieciowych i podwyżki rent i emerytur. Termin akcji nie jest przypadkowy.

Specjalny bus Sojuszu Lewicy Demokratycznej jeździ po kraju i propaguje akcję "3 x tak". Dziś (21 maja) o godz. 15 stanął na elbląskiej starówce.
       - Zmiany ustawy o emeryturach i rentach, o umowach śmieciowych oraz ustawy o płacy minimalnej to inicjatywa, którą podjęliśmy wspólnie z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych. Dlatego dziś wspólnie w Olsztynie, Morągu, Pasłęku, a także w Elblągu mówiliśmy o tych ważnych sprawach – wyjaśniał Władysław Mańkut, działacz Sojuszu. - Pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą wymagane jest 100 tys. podpisów. Mamy ich już dużo więcej, ale będziemy zbierać dalej, do ostatniego dnia przed ciszą wyborczą. Chcemy pokazać koalicji rządzącej, że nie można odłożyć do zamrażarki spraw tak ważnych, których domagają się ci, którzy składają podpisy.
       Władysław Mańkut, jako kandydat KWW SLD-Unia Pracy do europarlamentu, zauważył, że 10 lat Polski w UE to lata dobrze wykorzystane. - Są one częścią składową naszego postępu cywilizacyjnego. I zachęcał do udziału w niedzielnych wyborach.
       To nie przypadek, że akurat teraz SLD prowadzi swoją objazdową akcję.
       - Sojusz występuje z taką obywatelską inicjatywą ustawodawczą w 10. rocznicę przystąpienia Polski do UE. I to nie przypadek - mówił Janusz Nowak, szef elbląskich struktur Sojuszu. - 10 lat temu wszyscy byliśmy przekonani, że poprawi to nie tylko infrastrukturę w kraju, ale i warunki życia mieszkańców. Okazało się nieco inaczej. Jest grupa ludzi, którym żyje się znakomicie, ale większość oczekuje czegoś więcej. Nie tylko od naszego rządu, ale od Unii Europejskiej.  Dlatego ta inicjatywa. Dlatego przyjechał bus, który propaguje ideę "3 x tak". Dlatego też ludzie składają swoje podpisy. Powinniśmy bowiem nie tylko dbać o to, jak wygląda nasz kraj, ale i o warunki życia jego mieszkańców - zakończył.
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mańkut nie potrafi nawet 3 sensownych zdań pod rząd sklecić, a był senatorem i wojewodą :/ Posłuchajcie ostatniej debaty w Radio Olsztyn, to się przekonacie: ro.com.pl
 • tylu młodych ludzi a kandydatem pradziadek!
 • Racja. ." kurs na zmianę" a kandydatem p. Mańkut, i to w jakim wieku. Jaka to zmiana ja przepraszam, może nie doczytałem; -p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  1
  Seller(2014-05-21)
 • jedyna partia, która może coś dla ludzi zrobić, zauważcie że to za SLD w Polsce się najbardziej polepszyło m. in. wstąpiliśmy do Unii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  21
  expert(2014-05-21)
 • Ktos na nich jeszcze glonsuje?25 lat w korycie a wy ludzie naiwni
 • Jak wy uwazacie ze bycie w ue to sukces to Nic dziwnego ze tak jest . zal mi was impotenci umyslowi.
 • Nnooo bbaaaaa !!! Za rządów SLD to dopiero się żyło. .. no i wtedy, Oni właśnie, dobrodzieje, do UE nas wprowadzili, sobie i kolegom kabzy nabili, ( chyba z tej unii dostali. .. czy jakoś tak. .. ). Jak mawia stare chińskie powiedzenie: Jeśli polityk mówi, że coś zrobi, znaczy to, że może i ową rzecz zrobi. Jeśli mówi, że być może zrobi, oznacza to ni mniej, ni więcej, że nigdy tego nie uczyni. Kiedy natomiast z ust jego pada stwierdzenie, że czegoś nie zrobi. .. to nawet z nim nie gadaj, gdyż to nie jest polityk. Bojkotuj wybory, nie zamieniaj jednych świń na inne. .. !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  abnegat(2014-05-21)
 • A ja jak najbardziej za UE, dzieki temu ze Polska przystapila do Unii ja mieszkam sobie teraz w Holandii, zamiast narzekac skorzystalem z dobrodziejstw wynikajacych z naszego czlonkowstwa w tej instytucji i 8 lat temu wyjechalem hehehehhheheh. .. i wracac nie zamierzam :p
 • Tak się troszkę zastanawiam. .. z młodymi jest jeden kłopot. Przeważnie to " golasy" (jeśli nie, to skąd " sianko" . .. ?), a tacy jak wiadomo podatni na pokusy, oj podatni ! Moim więc skromnym zdaniem - reprezentować Nas powinni ludzie (POLACY !!!) którzy osiągnęli w życiu sukces (większe szanse, że mają wystarczająco i kraść już nie potrzebują), ukończyli 50,ale nie przekroczyli 70 lat (mają doświadczenie życiowe, mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś będzie nimi manipulował). Na koniec, to ludzie dojrzali - mieszkający w Naszym kraju przez całe życie. .. cóż, może. .. (mam nadzieję), przez tyle lat zdążyli pokochać ten kraj wystarczająco mocno, by nie dać plamy. Czego sobie i Wam życzę !
 • Brawo, brawo Towarzysze. .. .3 x Tak ! Jakież wspaniałe nawiązanie do komunistycznych tradycji z 1946 r. Oczywiście, że lud pracujący ze wsi i miast zagłosuje-3 x Tak! Jakże miło, że pamiętacie rewolucyjne tradycje. .. .Towarzysz Lenin byłby z was dumny. ..
 • Tylko Kongres Nowej Prawicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  6
  resztatopzpr(2014-05-22)
 • nie głosuję, wszystkie partie są dobre, ale dla swoich
Reklama