UWAGA!

Oblężenie "Dolinki", czyli wszyscy chcą się kąpać

 Elbląg, CRW Dolinka przeżywa prawdziwe oblężenie, co pokazuje, że chętnych do wodnych rekreacji w Elblągu nie brakuje
CRW Dolinka przeżywa prawdziwe oblężenie, co pokazuje, że chętnych do wodnych rekreacji w Elblągu nie brakuje (fot. arch. MS)

Trzy miesiące od otwarcia Centrum Rekreacji Wodnej "Dolinka", a zyski liczone są w setkach tysięcy złotych. Rekordowy był październik, gdy z basenów, sauny, jacuzzi i innych atrakcji skorzystało 37 tys. osób, co dało wpływ rzędu 273 tys. zł. - Śmiało możemy budować nowy basen, bo zainteresowanie jest ogromne - przyznaje Andrzej Bugajny, dyrektor Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu.

Tej inwestycji emocje towarzyszyły od początku. Najpierw były chwile napięcia w oczekiwaniu na to, czy środki unijne, które zagwarantowaliśmy sobie na stadion, wrócą do Elbląga, ale tym razem na budowę Centrum Rekreacji Wodnej. Ówczesny prezydent Jerzy Wilk, który zmienił plany inwestycyjne, wiary nie tracił i utwierdzał mieszkańców w przekonaniu, że ten projekt jest najlepszy i wygra. I faktycznie, tak się stało. Dofinansowanie zostało przyznane (16,3 mln zł), a w wyniku przetargu wyłoniono wykonawcę inwestycji - konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Elzambud sp z o.o. oraz warszawska spółka Moris-Sport.
       Roboty ruszyły w 2014 r. Były trudności, ale koniec końców 22 września 2015 r. do wody wskoczyli pierwsi pływacy. Trzy miesiące działalności Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, a miasto liczy duże zyski. Jak przyznaje Andrzej Bugajny, dyrektor CSB, które pełni nadzór nad Dolinką, przeszły one najśmielsze oczekiwania.
       - "Dolinka" przeżywa prawdziwe oblężenie - raportował podczas dzisiejszego (22 grudnia) posiedzenia komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki Rady Miejskiej. - Od 22 września do 15 grudnia dochód wyniósł 685 tys. 793 zł. Tylko we wrześniu z atrakcji wodnych skorzystało 6818 osób, a w październiku, który był rekordowym miesiącem - aż 37 tys. chętnych.
       W CRW odbyły się dotychczas cztery imprezy sportowe.
       - Fajna sprawa wyszła z Otylią Jędrzejczak - cieszył się dyrektor Bugajny. - Przejeżdżała, chciała zobaczyć basen i była nim oczarowana - zapewniał. - Nawiązała się współpraca, która zaowocowała warsztatami oraz Mikołajkową Olimpiadą Pływacką o Puchar Otylii Jędrzejczak [13 grudnia mistrzyni świętowała u nas swoje urodziny i imieniny - red.]. Jest tak duże zainteresowaniem "Dolinką", że trzeba budować kolejny basen - żartował Andrzej Bugajny.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Odkryli amerykę !!!! Ludzie w 130tys. mieście chcą się kąpać i chodzić na basen !!! no coś po prostu NIESAMOWITEGO !!!
 • Siostro! Nie amerykę a Amerykę, nie 130 tys. a góra 90 tys, nie kąpać a pływać.
 • Dlatego Budowa Aquaparku jest godną rozważenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  12
  Bbbx(2015-12-22)
 • Trochę dziwny tytuł! Jak jest jeden basen miasto 100 tys mieszkańców to ktoś się dziwi że jest obłożenie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  1
  Kat.Na.Idiotów(2015-12-22)
 • Żadnych durnych aquaparków. Polak za biedny na takie cuda. Kolejny generuje olbrzymie straty-tym razem koszaliński.
 • reaktywujcie basen odkryty a zobaczycie ile za lato przyniesie zysku każdy chetnie zapłaci za korzystanie tak jak ktoś już napisał na akwa park jesteśmy za biedni jest zima czas pomyślec jak uruchomic basen odkryty na lato prezydent zastanawia się gdzie wydac 1,5milijona ? prosze bardzo do roboty biurokratyczne roboty
 • I za to mu podziekowano wybierając Wróblewskiego. .. ..
 • Cieszę się, że są pieniądze. Naprawcie za nie chociaż zabawki dla dzieci. Imprezę z Otylią zorganizowała "jedynka". Pana tam nie widziałam, a ciężko by było przeoczyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  1
  MamaZuzy(2015-12-22)
 • Dokładnie to, ,Jedynka" zarząd i rodzice, spowodowała że Pani Otylia tu przyjechała, jak łatwo czyjeś zasługi sobie przypisać!
 • Procesy umiędzynarodawiania coraz wyraźniej dotykają także sfery społecznej i samego człowieka, kreując nową jakość życia. Zmieniają jego zachowania, postawy i systemy wartości. Człowiek poddawany jest działaniu takich procesów jak: przenikanie kultur, wzrost wzajemnych powiązań, naśladownictwo itp. Ich skutkiem jest osłabienie tożsamości narodowej i kulturowej, homogenizacja postaw, zwyczajów i tradycji, co prowadzić może do uniwersalizacji społecznych norm i wartości, do ukształtowania obywatela świata, oderwanego od korzeni narodowych i terytorium. Scholte J. A. , Globalizscja, Humanitas,
 • no dokladnie ciemny elblaski elektorat podziekowal tak wlasnie wilkowi wybierajac wroblewskiego ktory zlikwidowal plywalnie przy robotniczej. bo wroblewski potrafi tylko likwidowac. to czolowy elblaski likwidator.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  13
  turban(2015-12-22)
 • Jak to mówią SUKCES ma wile matek. I oczywiście jest tak jak widać i przy Dolince. UKP Jedynka Elbląg na czele z Panią prezes Domżalską dopięli na ostatni guzik Olimpiadę pływacką. Praktycznie każde większe przedsięwzięcie jest organizowane przez ten klub, ale nie warto o tym wspomnieć lepiej przywłaszczyć jako swoje osiągnięcie. "Fajna sprawa", "Nawiązała się współpraca" Tylko to NIE PAN nawiązał tę współpracę!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  2
  FANUKP(2015-12-22)
Reklama