UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obniżę czynsze

 
Elbląg, Paweł Kowszyński
Paweł Kowszyński (fot. WS).

Gdy zostanę prezydentem, obniżę czynsze w mieszkaniach komunalnych. Stawki czynszów wrócą do stanu sprzed podwyżki – obiecał dziś (6 czerwca) na konferencji prasowej Paweł Kowszyński, kandydat na prezydenta Elbląga Komitetu Wyborczego Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry.

Krótka konferencja odbyła się przed Urzędem Miejskim.
       – W Elblągu zostały podniesione czynsze komunalne o 100 procent, z kwoty bazowej 4,14 zł na ponad 8 zł za metr kwadratowy. Wielu elblążan, którzy mieszkają w mieszkaniach komunalnych, nie stać na wykup mieszkania ani zmianę tego mieszkania na inne. Prawie 100-procentwa podwyżka czynszów doprowadziła do tego, że dla wielu elblążan jest to potężne obciążenie. Dlatego, gdy zostanę prezydentem miasta , w pierwszym momencie urzędowania zmniejszę czynsze komunalne do kwoty bazowej 4,14 zł za metr kwadratowy, takiej, jaka była przed podwyżką – deklaruje Paweł Kowszyński. – Dopiero później zrobimy analizę, będziemy szukali oszczędności. Dopiero wtedy rozwiążemy problem. Nie może być tak, że mieszkańców mieszkań komunalnych nie stać na to, żeby opłacić bieżące zobowiązania. Sama podwyżka nie jest rozwiązaniem.
       Według informacji Kowszyńskiego, ponad połowa z 8 tysięcy mieszkań komunalnych jest zadłużona. – Tego zadłużenia te osoby nie będą spłacały, to zadłużenie będzie narastało. Nie chcemy dopuścić do tego, żeby zwiększała się liczba osób bezdomnych w Elblągu – deklaruje kandydat. Twierdzi, że przed podwyżką czynszów z ulg mieszkaniowych korzystało 1300 lokatorów ZBK, teraz wniosków o przyznanie tej ulgi jest 3 tysiące, nie zostały jeszcze rozpatrzone.
       Skąd kandydat weźmie pieniądze na wyrównanie strat po obniżce czynszów w budżecie miasta? – pytali dziennikarze.
       ¬– W pierwszej kolejności będziemy szukać oszczędności w Urzędzie Miasta. Zlikwiduję dwa stanowiska wiceprezydentów i doradców prezydenta. Zrobimy analizę budżetową, środki muszą się znaleźć – odpowiada Paweł Kowszyński.
       Kowszyński poinformował też, że Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry powołał sztab wyborczy, jego szefem jest Krzysztof Borawski.
      
       Kandydaci komitetu do Rady Miejskiej.
      
      

  Elbląg, Kandydat i jego sztab
Kandydat i jego sztab (fot. WS).


      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Nie wieżę w to co mówi gdyby został a co się napewno nie stanie to i tak szybko zapomni o obietnicach ale reklame sobie robi dobrą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  alex cross(2013-06-06)
 • Kolejny populista, a już myślałem że młody i rozsądny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2013-06-06)
 • Tak obniży czynsze, a powstałą w ten sposób dziurę w budżecie miasta pokryje z własnej kieszeni!!!; ) Panie kandydacie, niech pan od razu umorzy te 50 mln zadłużenia z mieszkań komunalnych, oczywiście też niech to pan sfinansuje ze swojej kieszeni!!! Przecież to stek bzdur dla ciemnego ludu!!!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  POdatnik(2013-06-06)
 • "Z pustego i Salomon nie naleje". Czy Kandydat zna to powiedzonko?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  _Ovned(2013-06-06)
 • nie wierzę w to!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2013-06-06)
 • To wszystko prawda, a ponadto dla każdego butelka wódki i pęto kiełbasy, a dla dzieci po lizaku, a dla żołnierzy po karabinie, a dla wędkarzy po wędce, a dla policjantów po pałce. .. .. ciemny lud to kupi. Za kogo on nas uważa, stado baranów, czy co? Panie kandydacie, coś dla ciebie ta zabawa nie jest zdrowa, dź ty lepiej koziołeczku szukać swego Pacanowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  srutututu(2013-06-06)
 • Z CV wynika, że skończył takie kierunki: "politologia, historia, europeistyka i prawo europejskie, pedagogika, organizacja i zarządzanie, rachunkowość i finanse, regionalne strategie w oświacie, polityka oświatowa, zarządzanie zasobami ludzkimi, prawo pracy, czy też europejskie standardy zarządzania". Ściema jakaś, nikt mając 35 l. nie zalicza tylu kierunków, że już o podyplomówkach i mgr nie wspomnę. Może On przedmioty ze studiów powyliczał? :) Skoro sędzią jest (łyżwiarskim), to teraz moda na taniec minie, a zacznie się na panczenistów na stołkach; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Port-Elka(2013-06-06)
 • może nie obniżka 100% ale np o 50% ale za to wyp. .. .wszystkie urzędowe mendy z ZBK (przeżera ok 7 mln rocznie na swoje potrzeby!!!!) a wtedy się to zbilansuje. Rolę ZBK mogą tak jak w innych miasta spełniać wybrani w drodze przetargu publicznego - zarządcy, którzy mają koszt niższe o 80% od ZBK!!!!! Tu szukać oszczędności!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  sufler(2013-06-06)
 • To znaczy komu PODNIESIE inne opłaty żeby zbilansować budżet ? Albo na co zabraknie. Kazdy powinien pokrywać realne koszty eksploatacji, remonty, przeglady, itd. To co mówi ten kandydat to czysty POPULIZM !!! A tak przy okazji. Popatrzcie jakie samochody stoją przed budynkami tych, których nie stać na czynsze. I antena satelitarna w prawie kazdym mieszkaniu. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2013-06-06)
 • co za błazen o 50%? to co może wszyscy zaczniemy dopłacać do roszczeniowców w ZBK? Kowszyński masz wyższe wykształcenie i takie bzdury gadasz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  MIE dla kowszyńskiego!!!(2013-06-06)
 • Tego nam potrzeba. Łaskawego pana. Nie musi być dobrym gospodarzem, wystarczy aby był łaskawy. Bo niewielu jest łaskawych ludzi na świecie. Przeważają roztropni i dobrze liczący grosz, szczególnie swój. Ale kiedy nie daje się ze swojego to hulaj dusza, piekła nie ma. Co to za osobowość i zmyślna osoba mogła wymyślić, żeby zadłużone mieszkania oddłużyć i to tak genialnym sposobem. To ci dopiero głowa senatorska. A gdy inni się głowią, kluczą z odpowiedzią to znajduje się czarodziej i już. Kamień z serca. Radość rozpiera tych co niechcący lub chcący coś byli winni miastu. Ludzki pan. O, dziś już tacy się nie rodzą. Tyle radości i to wszystko pod dachy ZBK. Pisał poeta i marzył aby jego dzieła trafiły pod strzechy. Znalazł się taki co to uczyni. Nie będą to dzieła literackie, bo człowiek ten to tylko kandydat na prezydenta. Ale ma dokonać dzieła takiego, że ho ho !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  cz(2013-06-06)
 • Czy kandydat Solidarnej Polski wzorem swojego szefa Ziobro "zero" nagrywa swoich współpracowników na "gwoździu" ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Radosna Depresja(2013-06-06)
Reklama