UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Skoro uważasz, że gimbus potrafiłby tak się rozpisać zwracając uwagę na ortografię, znaki diakrytyczne i trzeźwo myśleć, to znaczy, że z Tobą naprawdę nie ma o czym rozmawiać. Najpierw piszesz, że Twoja religia ma 2000 lat, a jak Ci wytykam, że jednak więcej, to mi z kalendarzem wyskakujesz. Takich właśnie ludzi zdecydowanie unikam w swoim towarzystwie. Nie mają o niczym pojęcia, nie potrafią odwołać się do własnych słów, wierzą w magiczne księgi i cuda. Nie potrafią mieć własnego zdania, tylko te narzucone przez kaznodzieja. Bóg "mówi" nie zabijaj? Krzyżacy i Templariusze zdaje się działali w jego imieniu? A no tak! Oni zabijali tylko innowierców! To się przecież nie liczy prawda? Każdy myślący inaczej to nie człowiek, to nie istota, można zabić, ale się nie liczy do grzechu. Idź zanieś kolejne pieniążki do kościoła, bo Twój proboszcz ma już stare 2 letnie auto i potrzebuje na nowe.
  • Dobra, to powiedz mi, co ma wspólnego przyjęcie zapisu daty od narodzin Chrystusa z wiekiem mojej religii? Jeśli przyjmę za punkt zapisu daty rok uzyskania przez Polskę niepodległości, to niczego to nie zmieni, nieprawdaż? Jedynie skomplikuję niepotrzebnie biurokrację, bo trzeba będzie to wszystko przeliczać. A templariuszy i inkwizytorów Bóg sprawiedliwie osądzi. Na tej samej zasadzie: skoro Kodeks Ruchu Drogowego zakazuje jazdy po pijaku, a ty będziesz jeździł pijany "w imię kodeksu", to winny jest ustawodawca, czy ty? Może i piszesz ładnie, ale sposób myślenia nadal masz typowo gimbusiarski.
  • cytując:" ateiści z ZSRR zamordowali w ciągu 100 lat więcej ludzi, niż chrześcijaństwo przez 2000 lat. " - Wytknąłem, że chrześcijaństwo istnieje dłużej niż 2000 lat. I jeszcze taka mała uwaga. ZSRR nie istniał 100 lat :) 1922-199.Nie mordowali ateiści, tylko komuniści i w zasadzie działało to również na zasadach religii - kto nie z nami, ten wróg, kto nie wyznaje stalina i lenina ten wróg i trzeba zabić. Nie jeżdżę po pijanemu. Bez kodeksu wiem, że to nie jest ani mądre, ani bezpieczne. Kodeks jest jedynie spisaniem tych zasad, a ustawodawca przewidział kary za złamanie tego kodeksu. O ukaranych możemy dowiedzieć się z mediów, a czy Krzyżowcy i Templariusze i Papież Aleksander VI zostali ukarani za swoje czyny, nigdy się nie dowiemy.
Reklama