UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Od dzisiaj przejedziesz Studzienną

 
Elbląg, To zdjęcie nasz fotoreporter wykonał kilka dni temu
To zdjęcie nasz fotoreporter wykonał kilka dni temu (fot. Michał Skroboszewski)

Zakończyła się przebudowa ulicy Studziennej na starówce. Dzisiaj kierowcy będą już mogli nią przejechać. Niestety na jezdni, mimo zapowiedzi, nie pojawiły się zabytkowe pokrywy od studzienek. Zobacz zdjęcia z ostatnich dni robót. 

Przebudowa ulicy Studziennej trwała od połowy marca, miała zakończyć się do 30 czerwca, ale wykonawca uzgodnił z miastem przesunięcie terminu. - Departament Zarząd Dróg UM informuje, że zasadniczy wpływ na termin oddania do użytku jezdni miała zamieniona w trakcie prac technologia łączenia (spoinowania) kostki kamiennej, zapewniająca lepszą trwałość nawierzchni. Zmiana, zaproponowana przez inspektora nadzoru i Departament Zarząd Dróg miała wpływ na czas układania nawierzchni i wiązania spoin. W trakcie realizacji inwestor wystąpił, aby kostka kamienna do nawierzchni jezdni wykorzystana została z istniejącej wcześniej rozebranej kostki kamiennej, co obniżyło koszty budowy. Kostkę tą trzeba było przesegregować i oczyścić, co także wpłynęło na czas realizacji robót – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.
       Na ulicy Studziennej trwa obecnie odbiór wykonanych elementów, wykonawca na bieżąco naprawia usterki. - Firma do końca tego tygodnia ma czas na usunięcie wszystkich zgłoszonych wad. Jednocześnie dziś, 21 lipca od godzin popołudniowych zostanie otwarty ruch dla pojazdów na ulicy Studziennej – dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Inwestycja kosztowała prawie milion złotych, a wizytówką ulicy miały być też historyczne pokrywy od studzienek wykonane jeszcze przez zakłady Schichaua czy Komnicka. Zabiegał o to m.in. Lech Słodownik, znany w Elblągu propagator historii miasta. Niestety, mimo zapowiedzi ratusza, tak się nie stało.
       - Umieszczenie zabytkowych studzienek  w ulicy Studziennej wymagałoby zmian w przygotowanym już projekcie przebudowy tej ulicy i dodatkowych uzgodnień m.in. z konserwatorem zabytków. Wprowadzenie zmian i ich uzgadnianie wydłużyłoby przygotowanie samego projektu i przedłużyłoby prace poza okres wakacyjny. W związku z tym zdecydowano, że zabytkowe włazy zostaną wpisane do projektu przebudowy ulicy Rybackiej i zamontowane zostaną w nawierzchni tej ulicy podczas przebudowy – tłumaczy Łukasz Mierzejewski i dodaje: Istniejące przed przebudową włazy studni w jezdni ulicy Studziennej nie były włazami przedwojennymi  (zabytkowymi).
        
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama