UWAGA!

Odwiedzili elbląską dywizję

 Elbląg, Odwiedzili elbląską dywizję
fot. mjr Krzysztof Olkowski

Dziś (30 stycznia) w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód gościli przedstawiciele wojskowi przy NATO. Pobyt w Elblągu jest kolejnym etapem wizyty, która rozpoczęła się 29 stycznia w Dowództwie Wielonarodowego Korpusu Północny – Wschód w Szczecinie. Następnym, a jednocześnie kończącym wizytę etapem będzie przemieszczenie się do Bemowa Piskiego, gdzie usytuowana jest grupa bojowa, która w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności Sojuszu stacjonuje w Polsce.

Oficerów przybyłych z Belgii przywitał dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód gen. bryg. Krzysztof Motacki. Podczas wizyty goście zapoznali się z zadaniami zrealizowanymi przez dowództwo od momentu osiągnięcia Wstępnej Gotowości oraz ze stopniem zaawansowania przygotowań do osiągnięcia pełnej gotowości, które ma nastąpić pod koniec bieżącego roku. W czasie wizyty przeprowadzono wideokonferencję, w której udział wzięli dowódcy grup bojowych NATO stacjonujących w państwach bałtyckich i w Polsce.
      
       Najważniejszym organem militarnym Sojuszu Północnoatlantyckiego jest Komitet Wojskowy NATO. W jego skład wchodzą szefowie obrony lub szefowie sztabów generalnych państw członkowskich, na co dzień reprezentowani przez Przedstawicieli Wojskowych przy Komitecie Wojskowym NATO. Realizacja tej funkcji odbywa się poprzez stały udział w pracach Komitetu Wojskowego oraz w pracach prowadzonych przez Międzynarodowy Sztab Wojskowy.
      
mjr Dariusz Guzenda
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • " Kumitet Centralny" NATO, jak zwykle w historii Polski, chce Polskę wsadzić na sanki historii, tzn. zrobić teatr wojenny na naszych ziemiach. Chcą sprzedać nam broń i zrobić darmowy poligon doświadczalny jak np USA w po II Wojnie gdzie uczestniczyli lub wywołali ponad 40 wojen i konfliktów wojennych.
  • Uprzejmie proszę o wydanie tzw. " nieśmiertelników" dzieciom których wciągnięto do zabawy pt. "wojska obrony terytorialnej kraju" gdyż jak sprawdziłem nie mają zielonego pojęcia do czego to służy. ..
  • Ci co są na zdjęciu na pewno w czasie wojny którą wywołają, nie zginą. Będą w bunkrach i na zapleczu skąd będą obserwować przez lornetki i noktowizory jak znowu ginie kwiat polskiej młodzieży.
  • nie boją się że nadleci znienacka głowica
  • Kumitet to witałes co roku w pochodzie w pierwszym rzedzie.
  • Bali sie że nadlecisz bez kaftana bezpieczeństwa. A tu miła niespodzianka że nadleciałes w kaftanie. Dobrze ze Słuzba Zdrowia nad toba jeszcze czuwa.
  • Kiedys było OTK Ochrona Terytorialna Kraju i jakos nikomu to nie przeszkadzało. Mało tego wtedy byli skoszarowani na okres chyba 12 czy 15 miesiecy.
Reklama