UWAGA!

Ogromny pożar pod Elblągiem

2010-01-11
Aktualizowany 2010-01-11 13:29
Elbląg, Ogromny pożar pod Elblągiem
fot. rp

Dziś (11 stycznia) około godziny 8 rano w Rubnie wybuchł ogromny pożar. Ogień trawił halę, w której składowany był olej i opony. Zagrożone były też inne obiekty, m.in. pomieszczenia biurowe, pomieszczenie, w którym naprawiano samochody oraz sąsiadujący zakład produkcji mebli. Zobacz więcej zdjęć.

- Straż Pożarną zaalarmowali pracownicy, którzy próbowali na własną rękę ugasić ogień – informuje mł. bryg. Tomasz Malesiński, dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Elblągu. - Gdy po około 10 minutach strażacy przyjechali na miejsce, hala stała już cała w płomieniach, a zagrożone pożarem były: hala, gdzie naprawiano samochody; pomieszczenia biurowo - administracyjne oraz sąsiedni zakład produkcji mebli.
       Strażakom udało się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu ognia, który wdzierał się przez ścianę z blachy karbowanej do wnętrza hali napraw samochodowych. W czasie akcji chłodzenia rozgrzanej blachy, ze względu na zagrożenie, strażacy wywieźli z hali materiały łatwopalne i znajdujące się tam samochody.

 


       W akcji wzięło udział 15 zastępów Straży Pożarnej (oprócz zawodowych jednostek z Elbląga i jednostki z wojska, na miejscu pracowały też zastępy ochotników z Krzewska, Tolkmicka i Nowakowa). Ze względu na problemy z mrozem (tj. dostępnością do źródeł wody) do dyspozycji strażaków przekazano trzy cysterny z wodą (dwie z elbląskich Wodociągów i jedną z Mleczarni). Pogotowie Energetyczne odcięło prąd, a policja asekurowała miejsce pracy strażaków.
       Przyczyny pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie. Straty szacowane są wstępnie na około 100 tys. zł.
      

rp
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Widać facet nie zapłacił za robotę więc mu zjarali interes :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zapaaklas(2010-01-11)
 • to firma ADAR ??
 • Zamiast lansować swoje tyłki w niedzielę i kopać piłkę to lepiej się szkolić, ćwiczyć i nie dopuszczać do przerzutu ognia na sąsiednie budynki. Och!gdzie ci dawni oficerowie operacyjni komendy. Oni to potrafili kierować akcjami-nie to co te młode siurki Swi. .. .. skiego razem z nim.
 • Rubno koło Elbląga. .. przecież to jest dzielnica Elbląga.
 • PZU lub inna firma ubezpieczeniowa pokryje straty z naszych składek.
 • hoststyle1 Jeden gasi, szesciu sie szkoli. dalej komuna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hoststyle1(2010-01-11)
 • hoststyle1 przepraszam, bo nie dojrzalem, drugi drabine na ktorej nikogo nie ma trzyma. To tylko 5ciu w tabe wali, ale logien sie nie przeniusl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hoststyle1(2010-01-11)
 • Obejrzyjcie zdjęcia i nie będziecie zadawać pytań co to za firma. Na budynku widać napis IVECO, tyle że sfotografowany od tyłu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tttttttttt(2010-01-11)
 • A do 998 - to co robią strażacy poza służba jest ich prywatną sprawą. I prosił bym nie nazywać pracujących strażaków młodymi surkami bo jest to nieładne i niegrzeczne. Numer IP można ustalić i co wtedy??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  taki tam(2010-01-11)
 • nie lejcie wody bo zamarzła pracuję bisko tego strażacy przyjechali po dobrej pół godzinie a nawet póżniej nie wciskajcie kitu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tatus5012(2010-01-11)
 • 998 Ty jesteś jakiś inny albo może reprezentujesz tych dawnych, wspaniałych oficerów. Powidz na który z obiektów przeskoczył pożar. Można ustalić kto pisze więc nazwę Cię po imieniu - debilu, wszystko co było zagrożone uratowaliśmy. A może Tobie kiedyś nie poszło i teraz szukasz pocieszenia w kretyńskich komentarzach. Współczuję depresji, braków w umiejętnościach i poczucia mniejszości. Idź do psychola, kilka wizyt, prąd w łeb i powinno pomóc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Do 998(2010-01-11)
 • "przepraszam, bo nie dojrzalem, drugi drabine na ktorej nikogo nie ma trzyma. To tylko 5ciu w tabe wali, ale logien sie nie przeniusl" hoststyle1 rozumiem, że twoja wyobraźnia może tego nie ograniać, ale może on właśnie opiera tą drabinę, lub ją ustawia stabilnie o grunt?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  guarano(2010-01-11)
Reklama