UWAGA!

Okolice zalewu

Komunalny Związek Gmin Nadzalewowych wydał informator z miejscami obserwacji przyrody wokół polskiej i rosyjskiej części Zalewu.

Teksty zawarte w informatorze to gotowe propozycje wypraw w najpiękniejsze zakątki Mierzei Wiślanej, Żuław, Wysoczyzny Elbląskiej, Wybrzeża Staropruskiego i okolic Zalewu. Po regionie oprowadzają: Jolanta Celej, Hanna Kruk, Anna Talaga i Michał Oliwiecki. Wydana na dobrym papierze, z nastrojowymi zdjęciami Dagmary Kownackiej, Zygmunta Gawrona, Piotra Kajmera, Henryka Myślińskiego, Marka Opitza, Zefiryna Pągowskiego, Mateusz Ściborskiego i Michała Oliwieckiego książka zaopatrzona jest także w mapki. Na razie książka trafi do samorządów - członków Związku i szkół. Planowany jest jednak dodruk, by informator mogli kupić miłośnicy regionu i turyści.
     Informator powstał przy okazji prac nad koncepcją sieci stacji edukacyjno - przyrodniczych. Stacje takie są popularne w Europie Zachodniej. Koncepcja zawiera propozycje zwiedzania najciekawszych miejsc wokół Zalewu i sposoby urządzenia samych stacji.
     Jak zapewnia dyrektor biura Związku, który - przypomnijmy – zrzesza samorządy leżące nad Zalewem Wiślanym, Michał Oliwiecki, stacje takie powstawać będą w najbliższym czasie. Gotowe są np. projekty dwóch stacji nad jeziorem Druzno. Do sieci włączone zostaną także istniejące ścieżki dydaktyczne. Wszystko po to, by stworzyć nowy, obok wyznaczonych niedawno na zlecenie Związku ścieżek rowerowych, produkt, który przyciągnie w okolice Zalewu turystów.
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To jest bicie piany od paru lat.Gdzie jest Port,żegluga sródlądowa itp.Miasto ładuje kase w zero,chyba że ktos ma z tego korzyść.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    obserwator(2003-08-15)
Reklama