UWAGA!

Oni tak widzą świat

 
Elbląg, Wystawę zdjęć członków EKF będzie można oglądać przez miesiąc
Wystawę zdjęć członków EKF będzie można oglądać przez miesiąc (fot. Anna Dembińska)

Intrygujące portrety, magiczne ujęcia lasów i pól, ślimak wzięty pod lupę. Świat czarno – biały i w kolorze. W Elbląskiej Galerii Fotografii prezentowane są prace członków Elbląskiego Klubu Fotograficznego. Najlepsze z najlepszych. Zobacz fotorelację z wczorajszego (21 kwietnia) wernisażu.

Są w różnym wieku, mają różne doświadczenia życiowe, reprezentują różne grupy zawodowe. Łączy ich jednak wspólna pasja. Patrzą na świat przez obiektyw i subiektywnie wybierają to, co piękne, intrygujące, wciągające lub po prostu ciekawe. Zatrzymują w kadrze emocje i okoliczności przyrody. Na bezkrwawe łowy wyruszają daleko, jak Marian Lubawski, który na karcie aparatu fotograficznego przywozi obrazy np. z egzotycznej Indonezji, ale i blisko, jak Monika Filipowicz, którą cieszą wypady do kwitnącego sadu za miastem.
       Prace autorstwa członków Elbląskiego Klubu Fotograficznego można oglądać w Galerii Elbląskiej mieszczącej się w hotelu Arbiter.
       - Początkowo było około 600 prac, później 140, a przez kolejne spotkania klubowe wyselekcjonowaliśmy 40 sztuk – wyjaśniał wybór fotografii, które tworzą wystawę, Krzysztof Kosecki. Jego dwie prace również znalazły się w gronie "perełek". To duże wyróżnienie?
       - To wyróżnienie mobilizujące – uzupełnia fotograf. - Akurat na tę wystawę trafiły dwa moje portrety. To dziedzina, w której dopiero raczkuję, więc tym bardziej to mobilizacja do dalszej nauki i pracy.
       Na wystawie można oglądać zdjęcia najlepsze z najlepszych.
       - Co miesiąc wybieramy cztery najlepsze zdjęcia, które później są ponownie weryfikowane – mówił podczas wczorajszego (21 kwietnia) wernisażu prezes Elbląskiego Klubu Fotograficznego Marian Lubawski. - Ich autorzy byli członkami klubu w rok 2014, a w 2015 przybyli kolejni. Ich prace złożą się zapewne na kolejną wystawę.
       Marian Lubawski podkreśla, że EKF nie jest gronem zamkniętym. Każdy chętny może do klubu dołączyć.
       - Spotykamy się w CSE Światowid, w sali 38 w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca – zachęca. - Jest nas już sporo, bo ponad 30 osób i ta grupa stale się powiększa.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama