UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni wiedzą, jak cenne jest zdrowie

 
Elbląg, Oni wiedzą, jak cenne jest zdrowie
(fot. Anna Dembińska)

Jak ważny dla rozwoju każdego człowieka jest zdrowy tryb życia wie z pewnością każdy uczeń Szkoły Podstawowej nr 12. Placówka od kilkunastu lat realizuje bowiem projekt „Szkoła Promująca Zdrowie”. Wczoraj (26 maja) w jej murach odbyła się publiczna prezentacja autoewaluacji projektu. Zobacz fotorelację.

W 2010 roku szkoła otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W tym roku wystąpiła z wnioskiem o przyznanie takiego Certyfikatu na kolejnych pięć lat. Placówka dba nie tylko o właściwy rozwój fizyczny ucznia lecz także psychiczny i duchowy. Podczas wczorajszej uroczystej prezentacji omówione zostały wyniki wielu działań mających na celu stworzenie warunków sprzyjających ochronie zdrowia.
       - W ramach promocji zdrowego trybu życia uczniowie uczestniczą w licznych wycieczkach, rajdach pieszych, piknikach integracyjnych, koloniach organizowanych przez Radę Rodziców, w imprezach sportowych i ekologicznych – mówi Agnieszka Abramowicz, nauczycielka SP nr 12. - Współpracują z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły w Portugalii. Podejmują działania charytatywne. W tych przedsięwzięciach wspierają szkołę rodzice.
       W szkole realizowane są także ogólnopolskie programy profilaktyczne taki jak „WF z klasą”. Oprócz tego placówka może poszczycić się dużymi sukcesami sportowymi, naukowymi i ekologicznymi. - Każdego dnia społeczność szkoły, obrawszy kurs na zdrowie, podąża ku zdrowym lądom – dodaje Agnieszka Abramowicz.
       Uroczystość, która uświetniona została występami artystycznymi uczniów, zaszczycili obecnością zaproszeni goście: Anna Zdaniukiewicz – starszy wizytator KO w Olsztynie, wojewódzki koordynator programu „Szkoła Promująca Zdrowie”, Cezary Moszczyński – przedstawiciel Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie, Stanisław Szczepański – dyrektor MOS w Elblągu, Janusz Pająk – członek Prezydium zarządu głównego SZS, proboszcz parafii Brunona – ksiądz Janusz Kawęcki, Paweł Radlin z firmy Lubawa, Paweł Gołębiewski – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Lazarus”, Krystyna Czarnecka i Kazimierz Kotowski – przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych RP, Paweł Kowalski – starszy chorąży sztabowy Żandarmerii Wojskowej oraz dyrektorzy elbląskich szkół, nauczyciele, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji.
      
mg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama