UWAGA!

Opłatek pojednania

Elbląg, Opłatkiem podzielili się kombatanci, dowództwo 16 PDZ oraz duchowni
Opłatkiem podzielili się kombatanci, dowództwo 16 PDZ oraz duchowni (fot. st. chor. Sławomir Tessar)

W niedzielę (17 stycznia) Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Bogusław Samol uczestniczył na zaproszenie Towarzystwa Miłośników Lwowa, Wilna, Grodna i Ziemi Wołyńskiej oraz środowisk kombatanckich Elbląga w XVIII Opłatku Pojednania.

W uroczystości uczestniczyli też senatorowie i posłowie ziemi elbląskiej, przedstawiciele władz administracyjnych naszego miasta oraz duchowieństwa, kombatanci a także przedstawiciele życia gospodarczego i społecznego naszego regionu.
       Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu, gdzie bezpośrednio po mszy nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą kresowianom – ofiarom totalitaryzmu stalinowskiego i hitlerowskiego. Następnie uczestnicy spotkania opłatkowego zebrali się w Atrium Hotelu „Gromada”, gdzie nastąpiła część oficjalna spotkania. Z wielką przyjemnością informuję, że Dowódca 16 PDZ, generał Bogusław Samol został uhonorowany „Złotą Odznaką Zasłużonego Członka Towarzystwa Miłośników Lwowa”. Jak powiedział gen. Samol: To wielkie wyróżnienie dotyczy wszystkich poprzednich Dowódców 16 PDZ oraz żołnierzy naszej dywizji, którzy współpracują z organizacjami i środowiskami kombatanckimi naszego miasta i regionu. I zawsze na pomoc i życzliwość wojska i 16 PDZ organizacje mogą liczyć zarówno w Elblągu jak i w miastach, w których nasze jednostki stacjonują.
       Następnie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia noworoczne. XVIII Opłatek Pojednania zakończył uroczysty obiad.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama