UWAGA!

Opozycja: stan klęski żywiołowej przysłużyłby się wyborom

 Elbląg, Elżbieta Gelert i Jerzy Wcisła zwołali w piątek konferencję prasową przez sądem
Elżbieta Gelert i Jerzy Wcisła zwołali w piątek konferencję prasową przez sądem (fot. Anna Dembińska)

Politycy opozycji nadal domagają się wprowadzenia przez rząd stanu klęski żywiołowej. - Tylko tak da się bezpiecznie przygotować do wyborów i je przeprowadzić – uważa senator Jerzy Wcisła. - Nie chcieliśmy od początku brać udziału w tej wyborczej farsie, mamy obecnie jej efekt - wtóruje posłanka Elżbieta Gelert.

Wybory prezydenckie w niedzielę nie odbędą się, ciszy wyborczej też nie ma. Nikt nie jest w stanie dzisiaj powiedzieć, kiedy głosowanie – prawdopodobnie w formie korespondencyjnej - się odbędzie. Z deklaracji polityków Zjednoczonej Prawicy wynika, że ma je przeprowadzić Państwowa Komisja Wyborcza, która wcześniej została pozbawiona prawnych możliwości drukowania kart do głosowania planowanego na 10 maja.

- Nie możemy ciągle żyć w atmosferze, że musimy wybory przeprowadzić. Jest ciągła presja w tej sprawie. A przecież nie możemy zrobić kampanii wyborczej w dobie epidemii, bez niej to będzie parodia wyborów – uważa elbląski senator Jerzy Wcisła, który dzisiaj razem z posłanką Elżbieta Gelert zwołał konferencję prasową pod sądem, by podsumować ostatnie wydarzenia w Sejmie. Po raz kolejny zaapelowali w imieniu opozycji do rządu o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.

- Stan klęski żywiołowej odsuwa wybory na inny termin, odległy o kilka miesięcy,który co miesiąc Sejm może przedłużać, a przecież tutaj PiS ma większość. Teraz powinniśmy się wszyscy skupić na walce z epidemią i jej skutkami. Pomagać przedsiębiorcom, a nie zajmować się wyborami – stwierdził Jerzy Wcisła. - W Polsce jest powtarzany mit, że gdy wprowadzimy ten stan, to kraj zbankrutuje przez odszkodowania. Jest dokładnie odwrotnie – konstytucja mówi o tym, że odszkodowania można ograniczyć właśnie z powodu stanu nadzwyczajnego. A najłagodniejszym stanem nadzwyczajnym, adresowanym także do chorób zakaźnych, jest stan klęski żywiołowej.

- Byliśmy jedynym ugrupowaniem, które mówiło od początku, że nie weźmie udziału w wyborach w maju. Nasza kandydatka była bardzo za to krytykowana, była pytana dlaczego się w takim razie nie wycofa – mówiła posłanka Elżbieta Gelert. - Teraz widać, że między innymi dzięki naszemu uporowi, wybory w maju się nie odbędą, ale nadal nie wiemy, jakie będą procedury przy wyborze nowego prezydenta. Czy procedura związana z rejestracją, zbieraniem podpisów będzie uznana? Dlatego nie było mowy o wycofaniu się.

Przypomnijmy, że Platforma Obywatelska zaproponowała już wcześniej, by wprowadzić stan klęski żywiołowej, a wybory prezydenckie zorganizować wiosną przyszłego roku.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wasza kandydatka z. wynikiem 2 proc. swiadczy o potencjale intelektualnym całej formacji.
 • dajcie już spokoj…. jesteście i tak na dnie po
 • Pani Dyrektor - proszę aby pani w każdym Oddziale wyznaczyła osobę (pielęgniarkę)do opieki nad osobami starszymi 70+ (tj. karmienie !!!!!)
 • I znów te błazny. .. .mam ich gdzieś. ..
 • "A przecież nie możemy zrobić kampanii wyborczej w dobie epidemii, bez niej to będzie parodia wyborów – uważa elbląski senator Jerzy Wcisła, który dzisiaj razem z posłanką Elżbieta Gelert zwołał konferencję prasową pod sądem, "nie no bez żartów Panie Senatorze, wszystkich Senatorów. Wasza kandydatka, jeszcze jak nie było epidemii to parodia kandydatury na Prezydenta kraju. Więc parodie wyborów to PO rozpoczęło, na własne życzenie. Takie tam. .. koperty śmierci itp itd. Chore to, ale cóż takich mamy Senatorów z zawodu lekarzy. Co społeczeństwo straszą. .głupotą, bo jak to inaczej nazwać ??. Pani Gelert chyba się nudzi ?? Była Pani pielęgniarką, to może Pani pomoże służbie zdrowia swojego niemałego szpitala ?? Zawsze to jakiś czyn a nie gadulstwo, jak u Pani kolegi. Pozdrawiam "parlamentarzystów "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  88
  6
  pampi-ZAWADA(2020-05-08)
 • Ot i pseudo patriota zwany Janem z Elbląga
 • Jakie będą nastroje za kilka miesięcy tego nie wie nikt. Boją się odwrotu tendencji. Kpią z nas politycy formacji rządzącej. Wywołali panikę a teraz sami zesrani bo PKB pikuje w dół. Galerie handlowe jak papierek lakmusowy tego pseudo odmrożenia gospodarki. Pustynia handlowa straszą pozamykane boksy, gdzie nie gdzie kupujący. Szok.
 • Raczej opozycja kpi z wyborców !
 • Opozycja przegłosowała wybory na tak, których to nie będzie, paradoks, Ty wczorajszy jesteś ?!
 • Znowu targowica sie ujawnia? przeciez ta wasza antypolska partia juz nic nie znaczy. Ta wasza zalosna kandydatka tez juz nic nie znaczy i skonczy gdzies miedzy zoltkiem a tanajno. ponoc chcecie ja zamienic na ryzego? macie tam w tej jude partii kogos nieskompromitowanego? won z PO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  82
  10
  mamakaroliny(2020-05-09)
 • Super duet w akcji Wierzymy w was i wam Do boju Koko Koko Euro spoko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48
  7
  Z i e l a r s k i(2020-05-09)
 • Zrobiło się ciepło i szczury wylazły z nory
Reklama