UWAGA!

Organizacja ruchu wokół cmentarzy

2018-10-30
Aktualizowany 2018-11-01 07:01
 
Elbląg, Organizacja ruchu wokół cmentarzy
fot. policja

Poniżej zamieszczamy plan organizacji ruchu w okolicach elbląskich cmentarzy. Warto zauważyć, że podczas święta komunikacja miejska dowożąca mieszkańców do cmentarzy będzie bezpłatna.

Drugim ważnym elementem jest to, że parkingi gruntowe w obrębie Cmentarza Dębica będą zamknięte z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt. Uruchomiony będzie natomiast parking przy PWSZ przy al. Grunwaldzkiej. Z niego będą kursowały dwie linie dowożące do cmentarza Dębica.
       - Zmianą z tego roku będzie również rondo, które utworzono u zbiegu ulic Łęczyckiej i Grottgera – mówi kom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Powinno ono upłynnić ruch. W tym miejscu wystawiony będzie jak co roku stały patrol ruchu drogowego. Policjanci w zależności od potrzeb i natężenia pojazdów będą ręcznie kierować ruchem. Policja zachęca do korzystania z rozwiązań typu bezpłatna komunikacja miejska.
      
       Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym Agrykola
       1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od 31 października od godz. 23 do 1 listopada do godz. 22.
       Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)
       2) ul. Chrobrego, od 31 października od godz. 23 do 1 listopada do godz. 22 na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.
       3) ul. Tczewska, od dnia 31 października od godz. 23 do dnia 1 listopada do godz. 22 (od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,
       4) na ulicy Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela
       Miejsca postojowe w okolicy: parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy), ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.
       Uwaga
       W dniach poprzedzających święto 1 listopada, jak i w kolejnych dniach na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko z chodnika.
      
       Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym Dębica
       1) w sobotę i niedzielę (27-28 października) na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy ruch drogowy będzie odbywał się na niezmienionych zasadach. W sprzyjających warunkach atmosferycznych (tj. bez opadów) parkingi zielone będą udostępnione dla pojazdów osobowych.
       2) od środy, 31 października od godz. 23 do piątku 2 listopada do godz. 22 (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy będzie jednokierunkowy.
       3) W czwartek, 1 listopada od godz. 6 do godz. 22 na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
       a) autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)
       b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.
       c) służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)
       d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.
       e) innych pojazdów np. mieszkańców ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej, czy osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentów potwierdzających uprawnienia ) będą wpuszczane w ilości regulowanej przez policję.
       4) dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica1 listopada będzie odbywał się od strony węzła DK 22 i DW 509.
       5) 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będązie wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować policja.
      
       Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:
       - ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22)
       - parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Ruchem będzie kierowała Policja.
       Parkingi gruntowe – będą nieczynne.
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama